Reklama

Reklama

Katarzyna z Krakowa:

Z zimą jest jak z każdą inną porą roku. Jedni narzekają na lato, że za ciepło i marzą o cieniu i chłodnej wodzie, inni popadają w chandrę na sam widok pierwszych spadających liści z drzew, jeszcze inni wiosną ponuro spoglądają na odwilż. Podobnie jest z zimą - zawsze znajdą się osoby, które nie akceptują mroźnej, spowitej w biel, pory roku. Dlatego, myślę, wszystko zależy od naszego nastawienia. Zawsze znajdziemy powód do marudzenia i narzekania, trudno znaleźć porę roku, która zadowoliła by wszystkich.

Reklama

Mój sposób żeby nie zachorować oraz na to, by zima polubiła nas - jest polubić zimę. Zaakceptować szaro -białe dni, mroźne poranki, skute soplami dachy i znaleźć w tym radość. Cieszyć się pięknymi widokami - wyczarowanymi przez zimę i słońcem, którego jest niewiele! Zimowe spacery w puchowej kurtce, mogą być całkiem przyjemne - warto porobić zdjęcia tej fantastycznej zimowej scenerii. Zdjęcia, które będzie można oglądać w zimowe wieczory - popijając pyszną ciepłą kawę lub herbatę, relaksując się w zaciszu swojego domu. Odważni mogą wyjechać w góry - narty, snowboard, a nawet sanki - wszystko zależy od naszej wyobraźni. Przecież zimą chociaż przez chwilę można stać się znowu dzieckiem i baraszkować wesoło w śniegu. Dlaczego nie obrzucić męża/ żony i swoich dzieci śnieżkami, dlaczego nie ulepić bałwana? Zimową pora nie można zapominać o większej potrzebie snu - należy podarować sobie więcej czasu na odpoczynek i zwykłe leniuchowanie. Tylko zamiast telewizora wystarczy posłuchać

nastrojowej muzyki, urządzić sobie wspaniała kąpiel z wielką ilością piany a potem na przykład poeksperymentować z bliską osoba masaże. Wtedy na pewno żadna choroba nas nie dopadnie.

Jeżeli zima działa na kogoś przygnębiająco, nastraja depresyjnie - to przeciwdziałać takiemu nastrojowi może tylko pofolgowanie sobie. Myślę, że nie zaszkodzi jeśli wyjątkowo w okresie zimowym przybierzemy 2 kilogramy na wadze zajadając się pyszną czekoladą, nie zaszkodzi też, jeśli wybierzemy się na solarium, które przypomni nam o potędze słońca. i najważniejsze, na pewno nie zaszkodzi nam radość i optymizm, którego tak brakuje nie tylko w zimie - zarażajmy nim innych ludzi ciesząc się każda chwila - latem, jesienią, wiosna i przede wszystkim zimą.

Praca nagrodzona w konkursie "Żeby nie zachorować..."

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje