Akademia Zdrowej Skóry dr Aleksandry Jagielskiej. Odpowiednia pielęgnacja domowa skóry z widocznymi zmarszczkami

Akademia Zdrowej Skóry dr Aleksandry Jagielskiej to projekt, w którym nasza ekspertka porusza kwestie wielu problemów, z jakimi musi zmagać się skóra. W ramach wspomnianej inicjatywy Pacjenci mogli skorzystać z pomocy dermatologa dr Jagielskiej bez wychodzenia z domu – spotkania online, na których doktor pomagała w dobraniu odpowiedniej pielęgnacji, odbywały się w formie wideokonferencji. W dzisiejszym odcinku główną bohaterką jest Pani Agnieszka, dojrzała kobieta, której głównym problemem są widoczne zmarszczki.

Jak powstają zmarszczki?

Zmarszczki są nieuchronnym i jednym z pierwszych objawów starzenia się skóry. Są efektem utraty składników wypełniających nie tylko naskórek, ale również skórę właściwą. W rezultacie tkanki stają się cieńsze, tworzą się na nich mikropęknięcia. W tych miejscach zaczynają tworzyć się zmarszczki.

Możemy wyróżnić 4 główne typy zmarszczek - mimiczne, spowodowane fotostarzeniem, wynikające z odwodnienia oraz wynikające ze zwiotczenia. Zmarszczki mimiczne, nazywane również mechanicznymi, powstają na skutek powtarzających się skurczów mięśni, które tworzą napięcia skóry. Zmarszczki wynikające z fotostarzenia powstają w wyniku długotrwałej lub powtarzającej się ekspozycji na słońce, która przyspiesza ich powstawanie i intensyfikuje widoczność. Zmarszczki te z czasem ulegają pogłębieniu i tworzą charakterystyczną siatkę w miejscu, w którym skóra najbardziej narażona jest na działanie promieni słonecznych. Zjawisko to sprawia, że skóra wygląda na bardziej wiotką zarówno na twarzy, jak i na dekolcie i szyi. Zmarszczki wynikające z odwodnienia, jak sama nazwa wskazuje, są związane z niedoborem wody. Z wiekiem lub/i pod wpływem czynników środowiska ilość składników skóry wychwytujących wodę (NMF i GAG) maleje. Przyczynia się to do pogorszenia gęstości skóry i naskórka. Zmarszczki wynikające z tych czynników są najbardziej "powierzchniowe" i zaczynają się pojawiać już przed trzydziestką. Z kolei zmarszczki wynikające ze zwiotczenia związane są z malejącą ilością podstawowych składników skóry właściwej i naskórka (kolagen, elastyna, kwas hialuronowy). Jest to spowodowane spadkiem syntezy i wzrostem uszkodzeń. Wpływ na wiotczenie skóry ma również grawitacja. Zmarszczki pojawiają się w różnych okresach życia, w zależności od predyspozycji genetycznych każdej osoby.

Jak dobrać idealną pielęgnację?

Doktor Jagielska słusznie zwróciła uwagę na fakt, że potrzeby skóry są zmienne i przy doborze pielęgnacji należy określić, jakie są one w danym momencie. Wspomniała również o kolejnej istotnej kwestii, o której dosyć często zapominamy - by efekty domowej pielęgnacji były widoczne na skórze, trzeba ją stosować systematycznie przez co najmniej 30 dni. - Nie wiem czy wiecie, ale produkcja kolagenu, białka odpowiedzialnego za prawidłową jędrność i napięcie naszej skóry, systematycznie spada od około 26. roku życia. W związku z tym bardzo istotny jest dobór właściwej codziennej pielęgnacji domowej. Pamiętajmy o tym, że jeżeli mamy wyrobione codzienne nawyki i jeżeli są one odpowiednio dobrane do potrzeb naszej skóry to będą procentować w przyszłości - tłumaczy dr Aleksandra Jagielska z warszawskiej kliniki Sthetic.

Pielęgnacja dla skóry dojrzałej ze zmarszczkami - jakie kosmetyki wybrać?

Wróćmy do Pani Agnieszki, bohaterki odcinka. Dr Jagielska podczas konsultacji online zaproponowała kilka produktów, które idealnie odpowiadają na potrzeby skóry Pacjentki.

Dla Pani Agnieszki dr Jagielska dobrała serię LIERAC CICA-FILLER. W produktach znajdziemy składniki aktywne nowej generacji, m.in. stymulujący syntezę kolagenu Bakuchiol, który odbudowuje gęstość skóry, regenerujący kompleks przywrotnik-bluszcz-skrzyp oraz wypełniający Hyalu-3 o głębokim, natychmiastowym i długotrwałym działaniu nawilżającym i wygładzającym.

LIERAC CICA-FILLER SERUM DO TWARZY W AMPUŁKACH. Jest to 30-dniowa kuracja o intensywnym działaniu 100% przeciwzmarszczkowym - silnie skoncentrowany preparat o aktywnej konsystencji. Produkt szybko się wchłania, pozostawia skórę gładką i daje natychmiastowy efekt napięcia, wygładzenia i redukcji zmarszczek, bez uczucia dyskomfortu. Serum wyróżnia się nową generacją ampułek - zapewniają precyzyjne dozowanie, są higieniczne i wygodne w użyciu.

LIERAC CICA-FILLER PRZECIWZMARSZCZKOWY KREM REGENERACYJNY, rekomendowany dla skór normalnych i suchych oraz PRZECIWZMARSZCZKOWY ŻEL-KREM REGENERACYJNY dla skór normalnych i mieszanych.

Przeciwzmarszczkowy krem regeneracyjny LIERAC CICA-FILLER , oprócz działania przeciwzmarszczkowego, zapewnia wypełnienie, ujędrnienie i nawilżenie. Dzięki nowej generacji składników aktywnych wzbogaconej o naturalne prolipidy intensywnie odżywia oraz pudry soft focus daje efekty natychmiastowego wygładzenia i przywraca blask.

Przeciwzmarszczkowy żel-krem regeneracyjny LIERAC CICA-FILLER MAT  pozwala natomiast utrzymać efekt matujący. Specjalnie z myślą o skórach mieszanych zawiera dodatkowy naturalny składnik oczyszczający i zwężający pory dla pełnego komfortu skóry przez cały dzień.

Efekty? Uśmiech Pani Agnieszki mówi sam za siebie! - Od jakiegoś czasu używam kosmetyków marki Lierac. Przeciwzmarszczkowe serum regeneracyjne w ampułkach powoduje wygładzenie i wypełnienie zmarszczek. Dodatkowo uzupełniając kurację możemy używać żel-krem do cery normalnej i mieszanej, który daje super matowy efekt oraz krem do cery normalnej i suchej, który jeszcze bardziej pogłębia efekt wygładzonej skóry ­- wyjaśnia zadowolona Pani Agnieszka.

Linia LIERAC CICA-FILLER rekomendowana jest dla kobiet, które poszukują preparatów przeciwzmarszczkowych o precyzyjnym i ściśle wycelowanym działaniu. Polecany w celu zapobiegania i korygowania wszystkich rodzajów zmarszczek, a także jako kuracja po zabiegach.

.