Reklama

Reklama

Dziecko, jeszcze się w życiu napracujesz.

Gościem specjalnym programu będzie Przemysław Saleta.

Małgosia 19 lat sprząta u starszej Pani, Janek lat 18 pracuje na giełdzie, zajmuje się sprzedażą komputerów, Ania lat 18 udziela korepetycji gry na skrzypcach, gra też na ślubach.

Polskie prawo pozwala na pracę młodocianym od 16 roku życia pod warunkiem, że są zatrudniani do prac lekkich. Młodzi muszą mieć zgodę od rodziców i zaświadczenie od lekarza.

Pani Danuta nie chce aby jej wnuczka pracowała, uważa, że jeżeli rodzice są w stanie zapewnić dziecku wszystko co potrzebuje to nie ma powodu, dla którego dziecko powinno pracować.

Pani Dorota uważa, że córka powinna pracować w wolnym czasie np. w wakacje, podczas roku szkolnego nie ma czasu na prace. Jej córka Asia pracuje dorywczo. Asia twierdzi, że jeżeli młoda osoba jest w stanie połączyć naukę z pracą to nie ma w tym nic złego.

Reklama

Młodzież dzięki pracy zdobywa doświadczenie. Czy jednak dziecko powinno szybko uniezależnić się od rodziców? Czy praca dodaje młodym ludziom pewności siebie?

Gdzie jest granica między nauką a pracą, której dziecko nie powinno przekroczyć?

Czy młodzi chcą pracować trochę na złość rodzicom? Jestem na tyle samodzielny, że nie musze prosić o pieniądze, więc nie musze informować o tym co robię?

Jolanta Krysowata porozmawia o tym z psychologiem Aleksandrą Jodko, oraz z gościem specjalnym Przemysławem Saletą.

Telewizja Polsat
Dowiedz się więcej na temat: dziecko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje