Reklama

Reklama

Używać oliwki, czy nie?

Słyszałam, że do pielęgnacji ciała niemowlęcia lepiej używać oliwki. Tymczasem mam wrażenie, że w przypadku mojego synka nie jest ona zbyt skuteczna (słabo się wchłania). Czy zmienić kosmetyki?

Stosowanie oliwki do ciała wymaga pewnej wprawy - niewielką ilość (dosłownie kilka kropli) kosmetyku najpierw rozsmarowujemy na dłoniach, a potem wmasowujemy w ciało dziecka.

Oliwka bardzo dobrze nawilża skórę, jednak jeżeli jest nadużywana, pozostawia na jej powierzchni lepką, świecącą warstewkę.

Oliwkę pielęgnacyjną można dodawać do kąpieli, wystarczy kilka kropli kosmetyku wpuścić do wanienki z wodą - wówczas naturalne olejki osadzają się na naskórku, a po osuszeniu skóra stanie się miękka, elastyczna i dobrze nawilżona.

Reklama

Takie stosowanie oliwki jest dużo wygodniejsze i bardzo skuteczne. Nie jest jednak powiedziane, że to jedyny kosmetyk, który jest przeznaczony do pielęgnacji suchej skóry niemowlęcia.

Doskonałe właściwości nawilżające mają mleczka do ciała dla niemowląt (także z naturalnymi olejkami, stosowanymi w oliwkach).

Mleczko ma lżejszą konsystencję i znacznie szybciej się wchłania. Równie dobrze chroni naskórek dziecka przed wysuszeniem i zabezpiecza go przed podrażnieniami.

Wybór kosmetyku należy zatem do mamy - najważniejsze jest to, by preparat był przeznaczony do pielęgnacji suchej skóry.

Mam dziecko
Dowiedz się więcej na temat: oliwki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje