Reklama

Reklama

Rekordowa dziewczynka

3 sierpnia 2020 roku w Piekarach Śląskich przyszła na świat dziewczynka o zupełnie wyjątkowych gabarytach. Od razu było oczywiste, że jest jednym z największych polskich noworodków.

Przeciętny polski donoszony noworodek waży 2800 - 3800 gramów i mierzy ok. 50 cm. Są jednak dzieci, które zdecydowanie wymykają się tabelkom i schematom.

"Mała" Maja urodzona drogą cesarskiego cięcia waży 6860 gramów, a długość jej ciała to równie imponujące 66 cm. Te parametry sprawiają, że nowo narodzona dołączyła do grona największych noworodków w historii polskiej medycyny, obok chłopców Kacpra i Mateusza, którzy ważyli jeszcze więcej i dziewczynki urodzonej w Gdańsku w 2011 roku, która miała gabaryty podobne do tych Majeczki.

Na facebookowym profilu Piekarskiego Centrum Medycznego czytamy, że mama i córeczka czują się dobrze, pojawiły się też zdjęcia Mai! Pod wpisem, co zrozumiałe, nie brakuje gratulacji!

Reklama

Duża, niestandardowa waga noworodka często bywa efektem ciążowych powikłań (mama wspomnianej rekordowej Gdańszczanki miała cukrzycę) - ale w tym wypadku było inaczej, ciąża mamy Mai przebiegała prawidłowo, a lekarze nie wykryli żadnych położniczych patologii. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy