Reklama

Czym jest podświadomość?

Dziś zajmiemy się olbrzymim zbiorem szkodliwych schematów, które dręczą nas i wykorzystują naszą energię przez całe życie. Nie dajmy się ogłupiać prawdom, które wmówili nam nauczyciele 30 lat temu, albo rodzice jeszcze dawniej.

Wszystkie te schematy zostały wypracowane przez poprzednie pokolenia i po wielu latach się zdezaktualizowały, ale jakże wielką moc wciąż mają nad nami.

Bo czy nie jest prawdą, że kobieta nie podchodzi pierwsza do mężczyzny? Ile pięknych znajomości mogłoby się swobodnie rozwijać gdyby nie ten stereotyp? Ile kobiety straciły będąc przez pokolenia ograniczane w swoich działaniach?  Również przyznajemy rację stereotypowi, że kobieta musi być młodsza od mężczyzny, choćbyśmy nawet obserwowali szczęśliwą  parę, która mieszka w klatce obok, gdzie właśnie facet jest młodszy od kobiety.

Reklama

Wciąż patrzymy na nich podejrzliwie i tylko czekamy, kiedy im się nie uda, zamiast uśmiechnąć się życzliwie i w sobie zmienić coś na lepsze. 

Narzekamy, że wciąż nam brakuje pieniędzy, ale mamy o nich jak najgorsze zdanie. Uważamy, że bogactwo jest złe i z pewnością ludzie bogaci są zamkniętą kastą, do której nikt nie ma dostępu. Jak więc Kosmos ma spełnić nasze marzenia o bogactwie? Jeśli nie zmienimy wewnętrznego nastawienia do pieniędzy - nigdy nam ich nie przybędzie.

Gdy mijamy na ulicy żebraka nie wrzucamy mu ani grosza do zardzewiałej puszki, nie jesteśmy również skłonni podzielić się z nim naszą kanapką. Utyskujemy, że zawadza na chodniku, i że nic mu nie damy, bo i nam nikt niczego nie daje za darmo. Mówisz - masz, jakie to proste!

Nie dajesz - nie otrzymujesz, nie kochasz - nie jesteś kochany, nie masz miłosierdzia - i nad tobą nikt się nie ulituje. Warto przemyśleć, prawda?

Tekst: Elisabeth

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: energia | świadomość
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy