ArtykułyTo zwierzę zabija najwięcej ludzi. Ogromne zaskoczenie?Amerykańscy naukowcy postanowili odpowiedzieć sobie na pytanie – które zwierzę zabija najwięcej ludzi na świecie. Rekiny, krokodyle, jadowite węże, a może ogromne niedźwiedzie? Nic bardziej mylnego. zwierzęta, komary, komar, malariaNiebezpieczny prezent od komaraW Polsce co roku notuje się nawet kilkadziesiąt przypadków malarii zawleczonej zza granicy. Kluczem do skutecznej terapii jest szybka diagnoza. Są też sposoby, by ryzyko zachorowania na malarię zmniejszyć.komar, malariaJak uniknąć chorób tropikalnych?Wakacje w Egipcie, Tunezji, czy w tak egzotycznych miejscach, jak Karaiby lub Kenia, to nie tylko wspaniała przygoda. Dalekie podróże bez odpowiedniego przygotowania są ryzykownym przedsięwzięciem, a stawką jest twoje zdrowie. Niemal co roku polscy turyści umierają na malarię – tropikalną, chorobę pasożytniczą powszechną m.in. w Afryce na Wyspach Oceanii oraz w niektórych częściach Azji i Ameryki Łacińskiej. Rejs po Nilu dla niektórych kończy się wirusowym zapaleniem wątroby typu A (żółtaczką pokarmową), a niemal co drugi turysta zmaga się na wakacjach z „klątwą Faraona”, czyli biegunką podróżnych. Te schorzenia łączy jedno: można im skutecznie zapobiegać!malaria, choroby tropikalne, klątwa faraona, zemsta faraona, porady dla podróżnych, zemsta Faraona zapobieganie, klątwa faraona zapobieganie, choroby tropikalne zapobieganie, malaria szczepionkaPozostałe tagiABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ0-9
To zwierzę zabija najwięcej ludzi. Ogromne zaskoczenie?Amerykańscy naukowcy postanowili odpowiedzieć sobie na pytanie – które zwierzę zabija najwięcej ludzi na świecie. Rekiny, krokodyle, jadowite węże, a może ogromne niedźwiedzie? Nic bardziej mylnego.
Niebezpieczny prezent od komaraW Polsce co roku notuje się nawet kilkadziesiąt przypadków malarii zawleczonej zza granicy. Kluczem do skutecznej terapii jest szybka diagnoza. Są też sposoby, by ryzyko zachorowania na malarię zmniejszyć.
Jak uniknąć chorób tropikalnych?Wakacje w Egipcie, Tunezji, czy w tak egzotycznych miejscach, jak Karaiby lub Kenia, to nie tylko wspaniała przygoda. Dalekie podróże bez odpowiedniego przygotowania są ryzykownym przedsięwzięciem, a stawką jest twoje zdrowie. Niemal co roku polscy turyści umierają na malarię – tropikalną, chorobę pasożytniczą powszechną m.in. w Afryce na Wyspach Oceanii oraz w niektórych częściach Azji i Ameryki Łacińskiej. Rejs po Nilu dla niektórych kończy się wirusowym zapaleniem wątroby typu A (żółtaczką pokarmową), a niemal co drugi turysta zmaga się na wakacjach z „klątwą Faraona”, czyli biegunką podróżnych. Te schorzenia łączy jedno: można im skutecznie zapobiegać!