ArtykułyPróchnica może pojawić się już we wczesnym dzieciństwieO zęby dziecka trzeba zacząć dbać zanim jeszcze się pojawią – uważa prof. Maria Mielnik-Błaszczak, kierownik Katedry i Zakładu Stomatologii Wieku Rozwojowego UM w Lublinie, konsultant wojewódzki w dziedzinie stomatologii dziecięcej.próchnica, próchnica u dzieciChrońmy dzieci przed próchnicąPróchnica jest chorobą zakaźną, groźną nie tylko dla zdrowia jamy ustnej, ale i całego organizmu. Dotyka już najmłodszych dzieci, a potem nieleczona rozwija się, przenosząc się na zęby stałe. Tymczasem odpowiednie nawyki higieniczne i żywieniowe mogą nas i nasze potomstwo w łatwy sposób przed nią uchronić. O tym, czym grozi nieleczona próchnica i jak się przed nią chronić mówi dr Kamila Wasiluk, lekarz stomatolog i ortodonta.próchnica u dzieciZęby psują się też od korzystania z komputeraLudzie wiedzą już, że na stan zdrowia jamy ustnej źle wpływają słodycze i słodzone napoje. Ale teraz naukowcy alarmują, że ważnym czynnikiem ryzyka jest też spędzanie zbyt długiego czasu przed komputerem.próchnica, próchnica u dzieciZęby polskich dzieci bardziej zepsute niż białoruskichPrzeciętny polski 12-latek ma więcej zębów z próchnicą niż jego rówieśnik na Białorusi, w Rumunii, Bułgarii, Czechach czy na Węgrzech - alarmują eksperci. Ogólnie próchnica jest częstsza w krajach Europy Środkowo-Wschodniej niż w Europie Zachodniej.próchnica u dzieciPrzedszkolaki powinny myć zęby po każdym posiłkuMycie zębów po każdym posiłku i prowadzenie edukacji zdrowotnej dzieci w wieku przedszkolnym - to zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego.próchnica u dzieciPozostałe tagiABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ0-9
Próchnica może pojawić się już we wczesnym dzieciństwieO zęby dziecka trzeba zacząć dbać zanim jeszcze się pojawią – uważa prof. Maria Mielnik-Błaszczak, kierownik Katedry i Zakładu Stomatologii Wieku Rozwojowego UM w Lublinie, konsultant wojewódzki w dziedzinie stomatologii dziecięcej.
Chrońmy dzieci przed próchnicąPróchnica jest chorobą zakaźną, groźną nie tylko dla zdrowia jamy ustnej, ale i całego organizmu. Dotyka już najmłodszych dzieci, a potem nieleczona rozwija się, przenosząc się na zęby stałe. Tymczasem odpowiednie nawyki higieniczne i żywieniowe mogą nas i nasze potomstwo w łatwy sposób przed nią uchronić. O tym, czym grozi nieleczona próchnica i jak się przed nią chronić mówi dr Kamila Wasiluk, lekarz stomatolog i ortodonta.
Zęby psują się też od korzystania z komputeraLudzie wiedzą już, że na stan zdrowia jamy ustnej źle wpływają słodycze i słodzone napoje. Ale teraz naukowcy alarmują, że ważnym czynnikiem ryzyka jest też spędzanie zbyt długiego czasu przed komputerem.
Zęby polskich dzieci bardziej zepsute niż białoruskichPrzeciętny polski 12-latek ma więcej zębów z próchnicą niż jego rówieśnik na Białorusi, w Rumunii, Bułgarii, Czechach czy na Węgrzech - alarmują eksperci. Ogólnie próchnica jest częstsza w krajach Europy Środkowo-Wschodniej niż w Europie Zachodniej.
Przedszkolaki powinny myć zęby po każdym posiłkuMycie zębów po każdym posiłku i prowadzenie edukacji zdrowotnej dzieci w wieku przedszkolnym - to zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego.