ArtykułyZaczyna się sezon na kleszcze. Są coraz bardziej groźne! Kończy się zima i dla wielu z nas to dobra wiadomość. Jednak nie wszystko, co niesie nadchodząca wiosna jest przyjemne. Gdy tylko temperatura przez kilka dni utrzymuje się powyżej zera, na łąkach i w lasach ruszają na żer kleszcze. kleszcze, borelioza, ukąszenia kleszczy, borelioza u człowieka, sezon na kleszcze5 sposobów pozwalających uchronić się przed borelioząBorelioza to choroba zakaźna wywoływana przez bakterie Borrelia burgdorferi. Przenoszą je kleszcze. Pierwsze objawy pojawiają się po 3 – 32 dniach po ukąszeniu kleszcza. Początkowa faza boreliozy może przebiegać bez żadnych objawów i do kontaktu z lekarzem może nas skłonić dopiero wystąpienie późnych objawów. Największą ilość przypadków choroby odnotowuje się pomiędzy majem a lipcem, chociaż kleszcze mogą być aktywne przez cały rok, jeśli tylko istnieją sprzyjające warunki klimatyczne. Borelioza objawia się na wiele różnych sposobów. Jednym z najczęściej spotykanych jest pojawienie się na skórze rumienia wędrującego. Zaczerwienienie skóry, gorączka, zawroty głowy, ból głowy, zmęczenie, powiększone węzły chłonne, ból mięśni to inne objawy mogące świadczyć o zachorowaniu na boreliozę. Jak widać, konsekwencje mogą być bardzo nieprzyjemne, dlatego lepiej podjąć kroki mogące nas uchronić przed tą chorobą. Jak chronić się przed boreliozą?ukąszenia, kleszcze, ukąszenia kleszcza, ukąszenia kleszczy, kleszcze jak się chronićPozostałe tagiABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ0-9
Zaczyna się sezon na kleszcze. Są coraz bardziej groźne! Kończy się zima i dla wielu z nas to dobra wiadomość. Jednak nie wszystko, co niesie nadchodząca wiosna jest przyjemne. Gdy tylko temperatura przez kilka dni utrzymuje się powyżej zera, na łąkach i w lasach ruszają na żer kleszcze.
5 sposobów pozwalających uchronić się przed borelioząBorelioza to choroba zakaźna wywoływana przez bakterie Borrelia burgdorferi. Przenoszą je kleszcze. Pierwsze objawy pojawiają się po 3 – 32 dniach po ukąszeniu kleszcza. Początkowa faza boreliozy może przebiegać bez żadnych objawów i do kontaktu z lekarzem może nas skłonić dopiero wystąpienie późnych objawów. Największą ilość przypadków choroby odnotowuje się pomiędzy majem a lipcem, chociaż kleszcze mogą być aktywne przez cały rok, jeśli tylko istnieją sprzyjające warunki klimatyczne. Borelioza objawia się na wiele różnych sposobów. Jednym z najczęściej spotykanych jest pojawienie się na skórze rumienia wędrującego. Zaczerwienienie skóry, gorączka, zawroty głowy, ból głowy, zmęczenie, powiększone węzły chłonne, ból mięśni to inne objawy mogące świadczyć o zachorowaniu na boreliozę. Jak widać, konsekwencje mogą być bardzo nieprzyjemne, dlatego lepiej podjąć kroki mogące nas uchronić przed tą chorobą. Jak chronić się przed boreliozą?