Reklama

Reklama

Przyjazne miejsca

Od 8 lipca w internecie działa "Niepełnosprawnik po Warszawie". Dzięki niemu osoby na wózku inwalidzkim mogą dowiedzieć się, czy miejsce, do którego się udają, jest dostosowane dla niepełnosprawnych.

Na stronie internetowej www.mobidat.pl, poprzez specjalną wyszukiwarkę, można sprawdzić, czy urząd skarbowy, komisariat policji, ale też teatr, sklep czy salon fryzjerski jest dostępny dla niepełnosprawnych - informuje "Życie Warszawy".

Reklama

Na razie można tam znaleźć miejsca ze Śródmieścia, docelowo projekt ma objąć całe miasto.

Na stronie są teraz opisy 94 miejsc. Do końca października będzie zamieszczonych kolejne 300. W opisach są szczegółowe informacje, które mają ułatwić niepełnosprawnym poruszanie się i poinformować ich o ewentualnych przeszkodach.

- To nie jest projekt, który ma wytykać błędy. Ale z drugiej strony jak coś jest nie tak, to zamieszczenie takich informacji działa mobilizująco. My dowiedzieliśmy się, że drzwi w naszym urzędzie otwierają się zbyt ciężko i na przykład osoby ze stwardnieniem rozsianym nie dają rady ich otworzyć - mówi wiceburmistrz Śródmieścia Katarzyna Osowiecka.

Projekt "Mobidat. Niepełnosprawnik po Warszawie" realizuje Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo, Fundacja na Rzecz Transportowych Usług Specjalistycznych dla Niepełnosprawnych TUS oraz niemieckie stowarzyszenie Albatros.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Warszawa | przyjazne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje