Reklama

Reklama

Dieta pudełkowa – poznaj nowy światowy hit w odchudzaniu

Co jakiś czas w mediach pojawiają się nowe, „cudowne” sposoby na odchudzanie. Wiele z nich jednak nie ma nic wspólnego ze zdrowym trybem życia, a to przecież on jest najistotniejszy w odchudzaniu. Ostatnio coraz popularniejsze są diety pudełkowe. Czy warto skorzystać z tego rodzaju diety, gdy chcemy zrzucić zbędne kilogramy?

Sport i fitness, czyli aktywne odchudzanie

Reklama

By pozbyć się zbędnych kilogramów stosujemy zwykle jedną z dwóch metod. Pierwszą z nich jest ruch i aktywność fizyczna. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, byśmy każdego tygodnia poświęcali minimum 150 minut tygodniowo na ćwiczenia. Z kolei brytyjskie czasopismo medyczne „The Lancet” opublikowało wyniki badań, z

których wynika, że godzina ruchu każdego dnia pozytywnie wpłynie na nasz organizm i stan naszego zdrowia. Czy to jednak wystarczy, by schudnąć? 2,5 godziny ćwiczeń tygodniowo, według zaleceń WHO, to raptem 2,5 wyjścia na siłownię. Jeżeli tyle czasu poświęcisz na podnoszenie ciężarów, bieganie czy jazdę na rowerze, z pewnością po kilku tygodniach zauważysz różnicę. W odchudzaniu poprzez sport nie liczy się tylko czas spędzony na treningu, ale przede wszystkim jego intensywność oraz systematyczność. Jogging 5 razy w tygodniu po 30 minut lepiej wpłynie na twoje ciało, niż 2,5-godzinny jogging raz w tygodniu. Podobnie sprawa wygląda z zajęciami na siłowni czy fitness. Lepiej krócej a częściej.

Dieta - sposób na odchudzanie

Zmiana nawyków żywieniowych to drugi popularny sposób, by ujrzeć na wadze kilka lub nawet kilkanaście kilogramów mniej. Bardzo często łączymy dietę z aktywnością fizyczną, co daje najbardziej wymierne i spektakularne efekty. Stosowane przez nas diety są naprawdę różne. Niektórzy decydują się na dietę w wersji „light”, czyli rezygnują z wszelkich słodyczy oraz alkoholu. W połączeniu z odpowiednio dobranym planem treningowym taka dieta z pewnością zda egzamin. Jednak odstawienie pustych kalorii i nadmiaru cukru nie sprawi, że schudniemy dużo szybciej. By regularnie pozbywać się nadmiaru kilogramów trzeba się poświęcić nieco bardziej i przejść na specjalną dietę. Jaką konkretnie? Możliwości jest wiele, a jedną z nich jest dieta pudełkowa.

Czym jest dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa to nowość na rynku diet odchudzających. Została ona wymyślona w 2006 roku, jednak w tamtym czasie oferta wyglądała ona nieco „szczuplej”. Dietetycy układali swoim klientom jadłospisy i nie zajmowali się przyrządzaniem potraw. Dziś wygląda to zupełnie inaczej – firmy, które przygotowują diety pudełkowe z reguły oferują też catering dietetyczny. Usługa polega na tym, że posiłki są dostarczane pod wskazany przez nas adres o określonej godzinie. A jakie są to posiłki? Oczywiście dopasowane do indywidualnych potrzeb. Dobrze dobrana dieta pudełkowa jest nieocenionym wsparciem w odchudzaniu. A co ważniejsze, jest to bardzo zdrowa metoda odchudzania.

Dieta pudełkowa - kiedy efekty?

O dietach cud słyszy się dosyć często; np. dieta kopenhaska, czyli nawet 20 kilogramów w 13 dni. Brzmi wspaniale, czyż nie? Jednak na pewno dieta ta nie ma nic wspólnego z racjonalnym żywieniem i zdrowym trybem życia. Dieta pudełkowa nie przyniesie tak spektakularnych rezultatów, jednak nie oznacza to, że nie schudniesz. W przypadku wybrania diety pudełkowej o kaloryczności 1500 kcal każdego tygodnia będziesz chudła o około 1-2 kilogramy. Oznacza to, że w przypadku zdecydowania się na dietę pudełkową oraz aktywność fizyczną w ciągu miesiąca możesz zrzucić nawet do 10 kilogramów.

Dieta pudełkowa bez glutenu i laktozy, czyli nie tylko odchudzanie

Odchudzanie może być szczególnie problematyczne dla osób, które są uczulone na gluten czy nabiał. Zwłaszcza, że kasze, mąki, makarony i mleko czy jogurty są polecane dla osób, które chcą się odchudzać.

– Przygotowywanie pełnowartościowych posiłków bez glutenu czy laktozy nie jest łatwe – mówi Magdalena Tokarska z portalu bedietcatering.pl. - Jeszce trudniej jest przygotować dla siebie odpowiednią dietę z wykluczeniem tych dwóch składników. Idealnym rozwiązaniem uczulonych jest właśnie dieta pudełkowa. Decydując się na nią nie tylko mamy pewność, że przygotowane posiłki nam nie zaszkodzą, ale i możemy być spokojni o naszą wagę – dodaje ekspert.

materiały prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: odchudzanie | dieta pudełkowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje