Reklama

Reklama

Dieta wegetariańska pomocna w leczeniu cukrzycy

Dieta wegetariańska i wegańska, może być sprzymierzeńcem w walce z cukrzycą. Specjaliści wskazują, że wykluczenie z codziennego jadłospisu produktów pochodzenia zwierzęcego może wpłynąć na stabilizację poziomu cukru we krwi.

Na zbawienny wpływ diety wegetariańskiej i wegańskiej wskazywano już w 2009 roku. Dr Neal Barnard na podstawie wieloletnich badań udowodnił, że dieta ta ma nie tylko korzystny wpływ na zmniejszenie masy ciała i obniżenie poziomu cholesterolu, ale również pomaga stabilizować poziom cukru we krwi.

Reklama

Jego pacjenci, którzy stosowali się do zasad diety opartej na warzywach mogli zmniejszyć dawki przyjmowanych leków. Do jego odkryć odniosło się również Amerykańskie Towarzystwo Diabetyków, które zaczęło przytaczać wyniki badań dr Banarda i rekomendować dietę wegetariańską wśród pacjentów.

Specjaliści podkreślają jednak, że dieta wykluczająca produkty pochodzenia zwierzęcego faktycznie ma korzystny wpływ na zdrowie pacjentów, jednak nie należy jej traktować, jako remedium na cukrzycę, a jedynie sposób wspomagający kurację.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje