Reklama

Reklama

Eliksiru młodości szukaj... na talerzu

Zdrowa dieta obfitująca w warzywa, produkty pełnoziarniste i ryby - to najlepszy sposób na zachowanie młodości. Naukowcy potwierdzają, że właściwy sposób odżywiania to skuteczny eliksir młodości.

- Naukowcy od dawna przypuszczali, że sposób odżywiania, może mieć wpływ na opóźnienie procesu starzenia. Najnowsze badania w końcu potwierdzają związek między dietą, a starzeniem się - wyjaśnia lek. Richard S. Isaacson, który był jednym z członków zespołu badawczego.

W oparciu o dane zbierane na przestrzeni 10 lat specjaliści wykazali, że dieta wpływa na proces starzenia się w dwojaki sposób. Efekty swoich prac naukowcy opublikowali w "European Journal of Clinical Nutrition". Jak wyjaśnia Isaacson, z jednej strony zmniejsza efekty stresu oksydacyjnego, z drugiej strony wpływa na obniżenie stanów zapalnych.

Reklama

Dr Barry Sears zaleca, by ograniczyć spożywanie pokarmów, które są bezwartościowe. - Są to pokarmy bogate w tłuszcze nasycone i węglowodany, takie jak białe pieczywo i makarony - zaleca specjalista.

Jak podkreśla Isaacson: - Nie wystarczy po prostu jeść jagody, czy produkty, które są bogatym źródłem antyoksydantów. Nie ma jednego magicznego produktu, który nas odmłodzi, ale codzienne komponowanie posiłków na bazie zdrowych, pełnowartościowych produktów z pewnością ma istotny wpływ na proces starzenia się - może ten proces opóźnić, albo przyspieszyć.


PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy