Reklama

Jak pozbyć się bólu: Skuteczne sposoby

Tempo, w jakim ludzie żyją jest zawrotne i często może przyprawiać o zawroty głowy. Ludzie nie dbają o swoją kondycję. Zdarza się, że przepłacają zdrowiem, a nawet życiem, próbując sprostać wymaganiom dzisiejszego świata. Wiele osób skarży się na ból głowy, ból pleców, karku, żołądka, wątroby lub innych narządów. Gdy ból staje się nie do wytrzymania W momencie kiedy ból staje się nie do wytrzymania, każdy z nas sięga po środki przeciwbólowe, które mają pomóc szybko uporać się z bólem. Farmaceutyki mają za zadanie łagodzić ból, jednak jakim kosztem? Myślisz, że tabletka przeciwbólowa, którą przyjmujesz na ból głowy jest na tyle obojętna pozostałym organom, takim jak żołądek? Niestety, lecząc jeden ból, powodujemy, że jesteśmy narażeni na trwały uraz, który odezwie się za kilka lat. Czy istnieją w takim razie jakieś inne sposoby łagodzenia bólu? Otóż tak! Naturalne środki przeciwbólowe są silniejsze, a ich działanie trwalsze. Jeśli więc cierpisz na któreś z poniższych dolegliwości, to musisz koniecznie spróbować naturalnego sposobu, który pozwoli pozbyć się bólu.

Ból kręgosłupa


Wiele osób skarży się na ból kręgosłupa spowodowany urazem lub przeciążeniem. Dotyczy to szczególnie kobiet w zaawansowanej ciąży oraz osób cierpiących z powodu stanów zapalnych. Czasami ból spowodowany jest zbyt dużym naciekiem lub obciążeniem wywieranym na rdzeń kręgosłupa, najczęściej przez podnoszenie zbyt ciężkich przedmiotów.Ból kolan


Kolana mają za zadanie udźwignąć całą masę naszego ciała. Osoby z nadwagą bardzo często mogą się spotkać z uporczywym bólem kolan, ponieważ stawy nie mogą poradzić sobie z tak dużym ciężarem. Ból kolan może być również spowodowany noszeniem butów na wysokim obcasie czy też niewygodnym obuwiem, które mamy przez długi czas na nogach.

Reklama

Ból stawów

Chłodna pora roku jest szczególnie męcząca dla osób z zapaleniem stawów. Reumatoidalne zapalenie stawów może powodować wystąpienie stanów zapalnych i obrzękiem. Ból towarzyszący zapaleniu jest dość uciążliwy, a osoby chore muszą niestety regularnie przyjmować środki przeciwbólowe.


Ból szyi i ramion

Ramiona łączą się z wieloma wiązadłami i ścięgnami, które są zaangażowane w ruch górnej części ciała. Odkształcenie się mięśni może więc powodować ból okolicy barków. Jako że szyja łączy się bezpośrednio z ramionami, to na obciążenie reaguje również kark.

Ból głowy


Osobom pracującym fizycznie lub spędzającym wiele godzin dziennie przed ekranem komputera może dokuczać częsty ból głowy. W tym ostatnim przypadku potęgowany jest przez niewłaściwą pozycję siedzącą.


Naturalne lekarstwo na ból


Istnieje naturalny sposób na walkę z bólem, dzięki któremu nie ryzykuje się uszkodzeniem innych organów. Wystarczy tylko przygotować:

- 1 suszoną figę

- 1 suszoną morele

- 5 śliwek

Figę, morele i śliwki dokładnie oczyszczamy i zjadamy przed pójściem do łóżka. Remedium należy stosować codziennie przez około dwa miesiące, aby całkowicie pozbyć się wymienionych dolegliwości. Warto kupić zapas owoców na cały tydzień, aby nie zawracać sobie głowy codziennymi zakupami.

Suszone owoce można śmiało przechowywać przez kilka tygodni, ponieważ nie ulegają one tak szybko zepsuciu jak owoce w zwykłej postaci.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ból kręgosłupa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy