Kwiaty czerwonej koniczyny ochronią serce i złagodzą skutki menopauzy
Nie bez przyczyny zwolennicy medycyny naturalnej twierdzą, że działanie terapii hormonalnej doskonale wzmocni czerwona koniczyna. Ten naturalny medykament od stuleci jest wykorzystywany w łagodzeniu skutków menopauzy. Ponadto sprawdza się w zwalczaniu takich schorzeń jak astma, zapalenie oskrzeli, czy zakażenie organizmu. Wzmacnia też serce, obniża poziom złego cholesterolu i poprawia ciśnienie krwi.
Zawartość naturalnego estrogenu sprawia, że czerwona koniczyna okazuje się niezbędnym składnikiem terapii hormonalnej kobiet, zwłaszcza tych przed, w trakcie i po menopauzie.Przeprowadzone badania potwierdzają, że roślina działa pod tym względem bardzo efektywnie.
Co więcej, niektórzy naukowcy wskazują, że kwiat czerwonej koniczyny w połączeniu z innymi ziołami i zdrowym jedzeniem wykazuje silne działanie antynowotworowe.
Właściwości czerwonej koniczyny sprawiają, że znalazła zastosowanie w kosmetologii i pielęgnacji tak zwanej skóry problematycznej. Jest między innymi popularnym składnikiem kremów przeznaczonych do regeneracji cery ze skłonnością do stanów zapalnych. Poza tym doskonale sprawdza się w roli naturalnego środka łagodzącego bóle gardła, objawy astmy zapalenia oskrzeli oraz oczywiście menopauzy.
.
Zmieszaj garść kwiatów z dwoma kubkami miodu i podgrzej mieszankę. Na koniec dodaj sok lub świeżo wyciśniętą cytrynę ze skórką. Kiedy mikstura będzie gotowa, umieść ją w butelce. Spożywaj od jednej do dwóch łyżek trzy razy dziennie, w zależności od poziomu dolegliwości. Dla zwiększenia efektów połykaj powoli.
Jak zrobić herbatę na przeziębienie i bóle gardła?
Zalej mokre kwiaty koniczyny czterema kubkami gorącej wody. Odstaw na piętnaście minut, a następnie dodaj łyżkę miodu. Herbata działa kojąco na ból gardła i zwalcza przeziębienie.