Reklama

Reklama

Najprzyjemniejsze sposoby dbania o serce

Zajadaj się owocami o ciemnej skórce

Mogą być mrożone lub w postaci przetworów. W czerwonym i granatowym barwniku kryją się antocyjany. Rozszerzają naczynia krwionośne i obniżają ciśnienie. Trzy porcje ciemnych owoców tygodniowo aż o jedną trzecią zmniejszają ryzyko problemów z sercem.

Módl się

Reklama

Ludzie żyjący w poczuciu, iż czuwa nad nimi dobra, wszechmocna istota, są szczęśliwsi, mają bardziej pozytywny stosunek do świata. Taka świadomość zmniejsza ilość hormonów stresu, spowalnia bicie serca, obniża ciśnienie. Modlitwa daje ukojenie porównywalne z wypoczynkiem, a regularna i głęboka zmniejsza ryzyko choroby serca o kilkanaście procent.

Serce to lubi

  • Towarzystwo

Osoby spędzające czas z lubianymi ludźmi rzadziej cierpią na nadciśnienie. I odwrotnie: samotne, bez przyjaciół mają wyższe ryzyko chorób serca i zawału porównywalne z biernym paleniem! Poza tym każdy ma typowy tylko dla siebie zestaw bakterii i wirusów. Nasz układ odpornościowy, stykając się z obcymi mikrobami, ćwiczy i staje się silniejszy.

  • Czworonożni przyjaciele

Już sam kontakt z miłym w dotyku futrem pupila obniża poziom hormonów stresu i ciśnienie. Naukowo udowodniono, że psia miłość i bezwarunkowa akceptacja obniżają ryzyko problemów sercowo-naczyniowych. Dodaj do tego fakt, że zwierzę zmusi Cię do aktywności w postaci regularnych spacerów. Recepta na zdrowe serce gotowa!

***Zobacz także***

Dowiedz się więcej na temat: choroby serca | serce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje