Reklama

Reklama

Nie mogę wytrwać na żadnej diecie. Jak to zmienić,by w końcu schudnąć

Trwałych efektów nie osiąga się w zaledwie miesiąc. Dlatego nie wierz reklamom diety-cud, zapewnieniom swoich koleżanek czy anonimowym wypowiedziom w internecie, że możesz zgubić 5 kilo w ciągu kilkunastu dni.

To źródło frustracji, a nie - motywacji! Wszyscy dietetycy są zgodni - utrata kilograma w ciągu tygodnia jest optymalna, zdrowa i możliwa do późniejszego utrzymania. I to wyznacz sobie za cel!

Ciągła motywacja

Dieta to codzienny wysiłek. Nie ma co się oszukiwać - przybieranie na wadze jest łatwe, znacznie gorzej - w drugą stronę... By wytrwać dłużej niż tydzień, musisz mieć przed oczami jasny cel. Czasami - wręcz dosłownie, bo motywujące mogą być np. twoje zdjęcia, gdy ważyłaś znacznie mniej, lub widok plaży, na którą w przyszłym sezonie śmiało będziesz mogła wyjść w kostiumie lub dopasowanych szortach.

Reklama

Więcej wsparcia

Wszystkim opowiadaj o swojej diecie! To trik psychodietetyków. Im więcej osób będzie świadkami twojej ewentualnej porażki, tym mniejsze są szanse, że do niej... dojdzie. Wstyd przecież byłoby się przyznać!

Nauczka a nie wina

Jesteś człowiekiem, a nie robotem. Wymaganie od siebie absolutnej perfekcji to prosta droga do klęski. To, że miałaś gorszy dzień i zjadłaś batonik, nie oznacza, że zaprzepaściłaś dotychczasowy wysiłek. Co więcej, zjedz jeszcze dwa, byś miała ich dość na następny miesiąc! Ale... Zapamiętaj, w jakiej sytuacji uległaś tej pokusie i następnym razem bądź czujna.

Silniejsza od pokus

Co z oczu - to z serca. To znane powiedzenie odnosi się zwłaszcza do tych z nas, które chcą zrzucić wagę. Przed rozpoczęciem diety trzeba się pozbyć z domu wszelkich słodyczy czy innych zakazanych przekąsek. Podstawą skutecznego odchudzania jest też planowanie kolejnych dni. Gdy masz w lodówce przygotowanych 5 posiłków, szansa na to, że jednak sięgniesz po ciasteczka, jest znacznie mniejsza!


Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje