Reklama

Reklama

Wylecz kaca

Pojawia się najczęściej w weekendy, chociaż czasami robi od tego wyjątki - na przykład 1 stycznia. Kac. Każdy wie jak się go nabawić, ale nie każdy wie, jak skutecznie się go pozbyć.

Noworoczny poranek może być ciężki, nie bez powodu kaca nazywa się "syndromem dnia następnego". Ważne jest, aby poranek po hucznej zabawie był długi. Najlepiej dobrze się wyspać, potem powoli wstać, przygotować sobie gorąca kąpiel.

To co będziemy jeść lub pić w tym dniu ma diametralne znaczenie dla naszego samopoczucia. Lekarze zalecają sukcesywne wypełnianie żołądka małymi porcjami jedzenia. Dobrze jest zacząć dzień od jajecznicy i - koniecznie - kwaśnego mleka. Jeśli nasz żołądek nie jest jeszcze na to przygotowany, z jajecznicy lepiej zrezygnować.

Reklama

Przetestowanym i polecanym sposobem na kaca jest żurek z kiełbasą. "Szalejący" żołądek świetnie wypełniają też pierogi ruskie.

Nie należy zapominać też o dużej ilości płynów. Zresztą o to organizm zawsze sam się upomina. Polecamy metodę, która zmniejsza kaca jeszcze w trakcie imprezy. Pijąc alkohol powinno się pić dużo wody mineralnej, która wyrównuje poziom składników mineralnych w organizmie, które w międzyczasie wypłukiwane są przez alkohol - wypróbowane, działa idealnie.

W myśl powiedzenia "czym się strułeś, tym się lecz" część walczących z kacem preferuje na śniadanie piwo lub kieliszek wódki. To jednak działa bardziej na mężczyzn, niż na delikatne, kobiece żołądki.

Jeśli wszystkie te metody zawiodą, czeka nas droga do apteki. Firmy farmaceutyczne zadbały o to, żebyśmy nie mieli problemów ze znalezieniem specyfików leczących syndrom dnia następnego. W takim dniu obok pudełka z napisem: "Kac-killer" nie da się przejść obojętnie.

Jak poradzić sobie z kacem radzi też prasa belgijska. Nie są to jednak sposoby popularne w Polsce. Według Belgów, doskonałym remedium na nudności i bóle głowy są wszelkie wyciągi z karczocha i czarnej rzodkwi. Inna rzecz, że przełknięcie tej ostatniej, ze względu na jej zapach, wymaga dodatkowego poświęcenia.

Działanie łagodzące skutki picia ma podobno sok z ananasa, który można aplikować sobie już w trakcie wieczoru zakrapianego alkoholem. Niektórym pomaga "koktajl z witamin", innym szklanka mleka, a jeszcze innym wystarczy zimny prysznic.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kac | poranek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy