Reklama

Reklama

Las cieni

David Miller pracuje jako balsamista, przygotowując zwłoki do pochówku i nadając im wygląd, który pozwoli pogodzić się bliskim z ich odejściem. W wolnym czasie pisze kryminały.

Jego życie toczyłoby się spokojnie i zwyczajnie, gdyby nie nękające rodzinę listy od zakochanej w nim kobiety podpisującej się jako Miss Hyde.
Pewnego dnia David staje przed wielką szansą: starszy, sparaliżowany milioner, Arthur Doffre, proponuje mu napisanie powieści na podstawie jego własnych notatek i pomysłów. Miałby tylko na jakiś czas zostawić pracę, wyjechać wraz z rodziną do górskiej chaty w Schwarzwaldzie i tu w idealnych dla pracy twórczej warunkach napisać zamówioną powieść. Propozycja ta wydaje się Davidowi olbrzymią szansą na wzbogacenie się i zdobycie sławy, ale i na zmierzenie się z historią legendy kryminalistyki, perwersyjnym Katem...

Reklama

Franck Thilliez - niezwykle popularny we Francji autor kryminałów i thrillerów, nazywany francuskim Stephenem Kingiem, twórca m.in. Pokoju umarłych (La chambre des morts), za który otrzymał nagrodę czytelników Quais du polar 2006 oraz nagrodę SNCF 2007, czy Lasu cieni (La foret des ombres).
Franck Thilliez
Las cieni
tłum. Wojciech Frontczak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje