Pajęczyna miłości i troski

"Piąta kobieta" Henninga Mankella to kolejna powieść o Kurcie Wallanderze ukazuje nam przenikliwego komisarza szwedzkiej policji po jego powrocie z Rzymu, dokąd pojechał z ojcem, malarzem, cierpiącym na chorobę Alzheimera.

Rozleniwiony po wakacjach Wallander, którego dodatkowo rozpraszają kłopoty z córką i plany małżeńskie, dowiaduje się o zbrodni, która okaże się najtrudniejszą i najbardziej ponurą w jego karierze.

Reklama

Autor opatrzył swą książkę mottem: "Pajęczyna oplata pająka miłością i troską".

Historia zaczyna się na obrzeżach pajęczyny, od serii pozornie niezwiązanych ze sobą zdarzeń. Samotna kobieta dostaje z Afryki list o śmierci matki; emerytowany przedsiębiorca i poeta znika z domu; ktoś się włamuje do miejscowej kwiaciarni. Policja wszczyna wielowątkowe dochodzenie, akcja posuwa się nieśpiesznie, czasem czytelnik wie więcej niż ekipa śledcza - w końcu jednak komisarz zaczyna podejrzewać, że jego spokojne Ystad stało się terenem działania seryjnego zabójcy.

Morderca, niczym pająk, specyficznie eksponuje swoje zbrodnie, jakby chciał przekazać światu przesłanie: ofiary zasłużyły na swój los. Lecz Wallander nieubłaganie zmierza do środka pajęczyny, a każdy amator rasowych kryminałów będzie mu w tej drodze towarzyszył z prawdziwą przyjemnością.

INTERIA.PL jest patronem medialnym książki. Przeczytaj więcej, weź udział w konkursie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje