Prawdziwi czworonożni geniusze. Naukowcy wskazali najmądrzejsze rasy kotów

Które koty są najmądrzejsze? Spośród wielu ras naukowcy wybrali te, które ich zdaniem zasługują na szczególne uznanie. Są najbardziej inteligentne, bystre, samodzielne i oddane. Oto zestawienie kocich geniuszy.

Koty potrafią radzić sobie w wielu trudnych sytuacjach. Do pełni szczęścia potrzebują uwagi i czułości ze strony właściciela
Koty potrafią radzić sobie w wielu trudnych sytuacjach. Do pełni szczęścia potrzebują uwagi i czułości ze strony właściciela 123RF/PICSEL

Co łączy wszystkie koty?

O kotach krążą różne opinie - jedni je kochaną, inni nie znoszą. Niektórzy twierdzą, że w przeciwieństwie do psów są leniwe, niezbyt mądre i irytujące. Wiele badań wskazuje natomiast, że jest zupełnie na odwrót. Koty to bardzo inteligentne stworzenia, umiejące radzić sobie w wielu trudnych sytuacjach. Co więcej, są wierne i oddane człowiekowi, który o nie dba. Ponadto koty skrywają wiele tajemnic, dlatego tak wiele osób się nimi interesuje i zachwyca.

Zarówno dachowce, jak i koty rasowe potrafią być prawdziwymi geniuszami, a to wszystko za sprawą temperamentu, a także środowiska, w którym się wychowują. Dzięki prowadzonym przed długi czas obserwacjom, naukowcom udało się ustalić, które kocie rasy są najmądrzejsze i najbystrzejsze. Błyskawicznie uczą się komend oraz wykazują wysoko rozwiniętą inteligencję emocjonalną.

Które rasy kotów są najmądrzejsze? Oto najbystrzejsza czwórka

  • Kot syjamski
Koty syjamskie są bardzo żywiołowe i towarzyskie
Koty syjamskie są bardzo żywiołowe i towarzyskie123RF/PICSEL

Kot syjamski zaliczany jest do najmądrzejszych kotów. Rasa ta wykazuje się ogromną żywiołowością. Kot syjamski chętnie się bawi, ale potrzebuje też dużo uwagi człowieka. Najlepiej gdy ma obok drugiego kociego towarzysza. Ponadto koty syjamskie są też bardzo zabawne i przede wszystkim urocze.

  • Kot abisyński 
Zdaniem wielu osób, to właśnie kot abisyński zachowaniem najbardziej przypomina psa
Zdaniem wielu osób, to właśnie kot abisyński zachowaniem najbardziej przypomina psa123RF/PICSEL

Kot abisyński to również jeden z czworonogich geniuszy. Można bez trudu nauczyć go różnych sztuczek, uwielbia się bawić i wspinać. Dobrze kupić mu więc wielopoziomowy drapak, który z pewnością go uszczęśliwi. Ponadto koty abisyńskie są pieszczochami, uwielbiają się przytulać. Zdaniem niektórych to właśnie ta rasa najbardziej przypomina psi charakter.

  • Kot norweski leśny
Kot norweski leśny jest z natury włóczęgą i ceni sobie przestrzeń
Kot norweski leśny jest z natury włóczęgą i ceni sobie przestrzeń123RF/PICSEL

Kot norweski leśny poza ponadprzeciętnym, dostojnym wyglądem wykazuje też ogromną inteligencję. Jego długa sierść i elegancki wizerunek sprawiają, że jest marzeniem wielu kocich miłośników. Potrafi bardzo przywiązać się do właściciela, z którym uwielbia spędzać czas. Zabawy i pieszczoty to coś co koty norweskie leśne uwielbiają najbardziej. Zanim się zdecydujesz na jego zakup, warto wiedzieć, że z natury jest włóczęgą ceniącym sobie przestrzeń i konieczne może okazać się wyprowadzanie go na spacery.

  • Kot bengalski
Koty bengalskie sprawiają wrażenie groźnych, jednak są bardzo przyjazne i oddane
Koty bengalskie sprawiają wrażenie groźnych, jednak są bardzo przyjazne i oddane123RF/PICSEL

Kot bengalski jest nie tylko bardzo mądry, ale również mimo groźnego wyglądu niezwykle przyjazny. Różni się od innych tym, że zamiast wielogodzinnego wylegiwania się na kanapie woli aktywnie spędzać czas. Jest zwinny, wojowniczy i piękny. Rasa to bywa nieufna w stosunku do ludzi, jednak gdy kot bengalski już przekona się do danej osoby, potrafi bardzo się przywiązać. Koty bengalskie ponadto uwielbiają wodę i są świetnymi pływakami.

***

Czy wiesz, jaka to rasa kota?

Czy wiesz, jaka to rasa kota?
Kojąca kocimiętka. Koty ją uwielbiają!Interia.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas