Czy masz dość mopowania? Odkurzacz z funkcją aktywnego mopowania

Artykuł sponsorowany

Trudno byłoby wyobrazić sobie dom bez regularnego sprzątania. Chociaż większość z nas ma na tyle napięty grafik i plan dnia, że wciśnięcie tam nawet tak prozaicznych zajęć jak na przykład mopowanie może sprawiać pewne kłopoty. Nie warto zapominać, że w dzisiejszym świecie może nam jednak pomóc w tym technologia, która albo wyręczy nas z wielu czynności, albo przynajmniej znacząco je ułatwi. Przykładem urządzenia z takimi możliwościami jest odkurzacz pionowy z funkcją mopowania – sprawdź, co warto o nim wiedzieć!

Dawno już minęły te czasy, kiedy nasze domowe urządzenia miały mieć tylko walory praktyczne
Dawno już minęły te czasy, kiedy nasze domowe urządzenia miały mieć tylko walory praktyczne.

Artykuł sponsorowany

Odkurzacz pionowy - co to jest?

Odkurzacz pionowy to urządzenie sprzątające, które ostatnio cieszy się znacznie większą popularnością. Jeszcze do niedawna każdy z nas, kto chciał kupić do swojego domu nowy odkurzacz, był skazany na klasyczne opcje, takie jak sprzęty z długimi rurami. Oczywiście nie są one niczym złym, jednak w wielu wypadkach mogą nie okazać się najbardziej wygodnym wyborem. Zajmują sporo miejsca w naszym domu i stosunkowo ciężko nimi manewrować podczas sprzątania.

Nie możemy zapominać także o tym, że klasyczny odkurzacz najczęściej będzie wyposażony w przewód, więc przy korzystaniu z niego trzeba będzie manewrować pomiędzy kontaktami w każdym z pomieszczeń w naszym mieszkaniu. Ten problem można rozwiązać za pomocą odpowiedniego przedłużacza, jednak w takim wypadku czeka nas uciążliwa plątanina kabli, które będziemy musieli wymijać podczas odkurzania.

Odpowiedzią na te wszystkie problemy może okazać się właśnie odkurzacz pionowy. Jego największą zaletą jest poręczność. Korzystając z urządzenia tego typu, na zawsze możemy pożegnać się z długimi przewodami i trudnym manewrowaniem. Za jego pomocą będziemy mogli dokładnie poodkurzać cały dom bez konieczności szukania najbliższego kontaktu, co znacząco ułatwi nam pracę. Jeśli jednak ktoś nie jest przekonany do tego rozwiązania, warto pamiętać o tym, że sprzęty tego typu mają znacznie więcej zalet, dzięki czemu mogą nam dać sporo różnych korzyści. Jakie cechy odkurzaczy pionowych mogą ułatwić życie każdemu, kto szuka nowego odkurzacza do swojego domu?

Odkurzacz pionowy - design

Dawno już minęły te czasy, kiedy nasze domowe urządzenia miały mieć tylko walory praktyczne. Dalej pozostają one oczywiście jednymi z najbardziej kluczowych czynników przy wyborze lodówki, kuchenki czy właśnie odkurzaczy, jednak nie są już jedynym wyznacznikiem dobrego sprzętu. Obecnie wszystkie kupowane przez nas sprzęty powinny mieć także odpowiednio nowoczesny design, żeby mogły wpasować się do wystroju naszych pomieszczeń.

Odkurzacze pionowe bardzo dobrze wpasowują się w ten trend. Te urządzenia są nie tylko bardzo wygodne, ale posiadają też nowoczesne wzornictwo, które sprawia, że nie będziemy już więcej musieli upychać naszego odkurzacza do szafy. Co więcej, będziemy mogli postawić go nawet w widocznym miejscu w pokoju, gdzie będziemy mieli do niego komfortowy dostęp w każdej sytuacji.

Funkcjonalność odkurzaczy pionowych

Tak jak zdążyliśmy już wspomnieć, jedną z największych zalet, jaką oferują nam odkurzacze pionowe, jest wygoda, jaka płynie z ich używania. Warto nieco rozbudować ten wątek, gdyż te urządzenia są zdecydowanie bardzo przyjazne w użyciu. Przykładem może być tutaj sytuacja, kiedy podczas wizyty naszych znajomych na popołudniowej herbacie ktoś przez przypadek wysypie cukier na podłogę. W takiej sytuacji, jeśli korzystamy z klasycznego odkurzacza, będziemy zmuszeni wyciągnąć go z szafy czy innego schowka, przeciągnąć go do pokoju, podłączyć... Odkurzacz pionowy ma znacznie prostsze rozwiązanie, które umożliwi poradzenie nam sobie z tym problemem bez większego wysiłku.

Mowa tutaj o odkurzaczu ręcznym, który bardzo często jest jednym z elementów odkurzacza pionowego, takiego jak chociażby Electrolux EP81HB25WU. W sytuacji, kiedy nie musimy odkurzać wszystkich powierzchni w naszym domu, ale właśnie sprzątnąć coś, co przypadkiem nam się wysypało, nie będziemy musieli przynosić w to miejsce całego odkurzacza. Będziemy mogli jedynie wyciągnąć z niego część przeznaczoną do odkurzania ręcznego i szybko zażegnać kłopot. Warto wziąć pod uwagę także to, że ręczny odkurzacz może nam się przydać w samochodzie, dzięki czemu nie będziemy musieli kupować osobnego sprzętu dedykowanego do sprzątania naszego auta ani wydawać pieniędzy na korzystanie z odkurzaczy na myjniach samoobsługowych.

Odkurzacze pionowe a nowe technologie

Na co dzień możemy zapomnieć o tym, że rozwój technologii nie kończy się na lepszych aparatach w smartfonach czy bardziej wydajnych komputerach. Dotyczy on także naszych domowych sprzętów, dzięki czemu jedną z ogromnych zalet odkurzaczy pionowych są zawarte w nich rozwiązania, których zadaniem jest jak największe ułatwienie nam życia.

Weźmy jako przykład wspominany wcześniej odkurzacz bezprzewodowy 4w1 z technologią aktywnego mopowania POWER HYGIENIC EP81HB25WU marki Electrolux. Posiada on nowoczesny i gustowny ekran LED, który jest jego dodatkową ozdobą, ale przede wszystkim ma niezwykle praktyczny wymiar. Za jego pomocą możemy wybrać jeden z czterech trybów odkurzania, dostosowany do powierzchni oraz do rodzaju zabrudzeń. Co ciekawe, nie będziemy musieli nawet tego robić - odkurzacz Electrolux w trybie automatycznym będzie w stanie sam rozpoznać, jaki tryb odkurzania będzie najlepiej nadawał się do danego dywanu czy podłogi.

Mówiąc o nowoczesnych technologiach w odkurzaczach pionowych, nie można zapominać o automatycznym mopowaniu. Czy warto stawiać na tę opcję, kiedy szukamy odkurzacza, który efektywnie poradzi sobie z każdym zabrudzeniem w naszym domu?

Mopowanie a odkurzacz pionowy - dlaczego warto mieć tę opcję w swoim odkurzaczu?

Opcja mopowania to zdecydowanie jedna z najbardziej cennych funkcjonalności, jaką możemy mieć w odkurzaczu pionowym. Jej obecność sprawia, że tak naprawdę w jednym urządzeniu dostajemy dwa - nowoczesny i wydajny odkurzacz oraz mop, który będzie w stanie nie tylko wytrzeć naszą podłogę, ale także ją wypolerować.

Jest to możliwe dzięki technologii rotacyjnych szczotek, dostępnej chociażby w odkurzaczu Electrolux 4w1. Dyski mopujące, w jakie jest on wyposażony, obracają się z prędkością aż 260 obrotów na minutę, co będzie zupełnie wystarczające do wypolerowania naszych kafelków w kuchni czy łazience na błysk.

Ktoś może się zastanawiać, czy takie rozwiązanie jest bezpieczne dla naszej podłogi i czy taka prędkość polerowania jej nie zniszczy. Na całe szczęście marka Electrolux pomyślała także o tym i dyski mopujące w odkurzaczu EP81HB25WU są wykonane z mikrofibry, żeby ich użytkownik mógł mieć stuprocentową pewność, że nie porysują one żadnej nawierzchni.

Jaka jest jedna z największych zalet odkurzacza pionowego z opcją mopowania? Zdecydowanie oszczędność czasu. Za pomocą tego rozwiązania możemy jednocześnie odkurzać nasze podłogi i od razu je polerować. To bardzo cenne ułatwienie, gdyż jak wspominaliśmy na samym początku, w dzisiejszych czasach trudno znaleźć odpowiedni moment na odkurzanie i mycie podłóg, skoro jesteśmy w ciągłym biegu. Urządzenie sprzątające z funkcją mopowania jest jednym z rozwiązań, które mogą pomóc nam uporać się z tym problemem i sprawić, że wysprzątamy cały dom w znacznie krótszym czasie.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

.
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas