Mleko modyfikowane następne, czyli jakie? Pomagamy wybrać idealną mieszankę

Artykuł sponsorowany

Podczas wyboru mleka modyfikowanego następnego należy zwrócić uwagę na szereg czynników, które zagwarantują, że będzie ono dostosowane do aktualnych potrzeb dziecka. Czym w ogóle jest mleko następne? Jak wybrać odpowiedni produkt?

Przy wyborze mleka następnego szukaj mieszanki, której skład został opracowany na wzór mleka mamy
Przy wyborze mleka następnego szukaj mieszanki, której skład został opracowany na wzór mleka mamymateriały promocyjne

Artykuł sponsorowany

Mleko modyfikowane następne - czyli jakie?

Mleko modyfikowane to najczęściej mleko krowie (lub kozie), które podczas specjalnej obróbki zostało zmodyfikowane tak, by swoim składem jak najbardziej przypominało kobiecy pokarm. Nie ulega bowiem wątpliwości, że mleko matki jest dla niemowlęcia najlepsze, bo swoim składem idealnie odpowiada na jego potrzeby. To dlatego, zgodnie z zaleceniami WHO, maluch przez pierwsze 6 miesięcy życia powinien być karmiony wyłącznie piersią. Od 6. miesiąca można stopniowo rozszerzać dietę dziecka, jednak nadal jej podstawą powinno być mleko matki.

Gdy zapadnie decyzja (po uzgodnieniu z lekarzem) o odstawieniu od piersi bądź przejściu na karmienie mieszane, nadchodzi czas na wybór mleka następnego, które w pełni odpowie na potrzeby żywieniowe maluszka. Mleko następne jest mieszanką przeznaczoną dla niemowląt powyżej 6. miesiąca życia. Wybierając najlepszy produkt dla swojego dziecka, kieruj się nie tylko jego wiekiem, ale też innymi ważnymi aspektami. Jakimi?

Na co zwrócić uwagę wybierając mieszankę?

Przy wyborze mleka następnego szukaj mieszanki, której skład został opracowany na wzór mleka mamy. Taki produkt wspiera prawidłową pracę układu pokarmowego maluszka oraz jego prawidłowy rozwój. Mleko następne powinno również zawierać odpowiednie proporcje białek, tłuszczu i cukrów, dopasowanych do potrzeb i możliwości trawiennych niemowlęcia.

Odpowiedni skład mleka modyfikowanego następnego

Mleko modyfikowane wpływa na zdrowy rozwój i wzrost niemowlęcia, dostarczając mu wszystkich niezbędnych wartości odżywczych. Aby tak się stało, w jego składzie powinny się znaleźć:

●      Probiotyki - naturalne, dobroczynne kultury bakterii,

●      prebiotyki, czyli błonnik pokarmowy w postaci galaktooligosacharydów,

●      zdrowe tłuszcze Omega-3 i Omega-6,

●      witaminy i składniki mineralne w odpowiednich, dostosowanych do wieku dziecka ilościach,

●      żelazo zapobiegające rozwojowi anemii.

Mleko następne Bebilon Profutura 2 - inspirowane mlekiem matki

Bebilon Profutura 2 jest mlekiem modyfikowanym następnym odpowiednim dla dzieci powyżej 6. miesiąca życia. Produkt jest również właściwy jako uzupełnienie karmienia piersią, gdy zaistnieje taka konieczność.

Zespół naukowców i ekspertów NUTRICIA stworzył najbardziej innowacyjną i zaawansowaną formułę mleka następnego Bebilon Profutura 2. Zawiera ono m.in.:

●      najwyższy poziom oligosacharydów mleka kobiecego - naturalnie występujących w mleku matki,

●      wyjątkowy profil kwasów tłuszczowych Omega 3 i Omega 6,

●      niezbędne witaminy i składniki mineralne w odpowiednich ilościach, w tym: witaminy A, C i D ważne dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego, witaminę B2 wpływającą na prawidłowy metabolizm energetyczny, żelazo i jod ważne dla rozwoju poznawczego oraz cynk niezbędny dla prawidłowego wzrostu.

Przejście na mleko modyfikowane następne - ważna chwila w życiu dziecka

Przejście z karmienia piersią na mleko modyfikowane jest kwestią indywidualną. Nie ulega wątpliwości, że mleko matki jest najlepszym pokarmem dla dziecka i należy je podawać tak długo, jak to jest możliwe. Istnieją jednak sytuacje, kiedy konieczne staje się wprowadzenie mleka modyfikowanego. W takich wypadkach należy najpierw skonsultować się z lekarzem, a następnie razem z nim podjąć decyzję o karmieniu dziecka.

W przypadku przejścia na mleko modyfikowane następne ważne jest, by jego skład był jak najbardziej zbliżony do mleka matki, które zawiera probiotyki, prebiotyki, kwasy Omega oraz witaminy A, C i D.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas