Nowoczesne krzesła do salonu, czyli jakie?

Artykuł sponsorowany

Styl nowoczesny we wnętrzach od dłuższego czasu cieszy się dużą popularnością, podobnie jak skandynawski. Ceni się go przede wszystkim za funkcjonalność i prostotę. Czym się charakteryzuje i jakie krzesła się w niego wpisują? Czy w 2022 roku będą cieszyć się takim samym zainteresowaniem?

Wnętrza w stylu nowoczesnym urządzane są zgodnie z zasadą, że mniej znaczy więcej
Wnętrza w stylu nowoczesnym urządzane są zgodnie z zasadą, że mniej znaczy więcej.

Naturalne i pełne światła wnętrza to wizytówka skandynawskiego stylu. Wszystkie meble powinny być przede wszystkim praktyczne. To samo dotyczy takich elementów wyposażenia mieszkania jak krzesła skandynawskie, które wyróżniają się dużą wygodą i prostymi formami. Podobne założenia pojawiają się podczas projektowania wnętrz w stylu nowoczesnym. Wybierane rozwiązania są ponadczasowe i uniwersalne. W pomieszczeniach tych nie może zabraknąć nowoczesnych krzeseł. Sprawdź, jak i z czym je łączyć.

Krzesła w stylu skandynawskim

Minimalistyczny styl pochodzący z krajów północnej Europy podbił serca wielu osób. Krzesła skandynawskie charakteryzują się jasnymi kolorami i naturalnymi materiałami. Dominują proste formy, bez zbędnych ozdobników. Wszystko po to, aby wnętrze emanowało lekkością i spokojem. Styl ten przeznaczony jest dla osób, które cenią sobie przytulność i harmonię. Wszystkie elementy w pomieszczeniu powinny być przede wszystkim wygodne i funkcjonalne. To samo dotyczy krzeseł, które są uniwersalne w swojej prostocie. Świetnie sprawdzą się zarówno salonie, kuchni, jak i jadalni. Wyróżniają się także wysoką jakością, gdyż do produkcji wykorzystuje się naturalne i wytrzymałe surowce, głównie drewno. Dzięki temu są znacznie bardziej wytrzymałe niż ich plastikowe odpowiedniki. Krzesła w stylu skandynawskim dominują we wnętrzach wielu domów od wielu lat. Czy podobnie będzie w nadchodzącym roku? Czy znasz już trendy wnętrzarskie na 2022 rok? Poznaj zapowiedzi!

Krzesła w stylu nowoczesnym

Wnętrza w stylu nowoczesnym urządzane są zgodnie z zasadą, że mniej znaczy więcej. Styl skandynawski najczęściej spotykany jest w domach w dwóch wersjach: chłodnej i ciepłej. Wspólnym mianownikiem jest biel, którą często ociepla się poprzez wprowadzanie drewnianych elementów. Krzesła nowoczesne, szczególnie drewniane z jasnym siedziskiem, idealnie wpisują się w ten trend. Sprawdzą się zarówno w skandynawskich, jak i właśnie nowoczesnych wnętrzach. W zależności od preferencji można również zdecydować się na modele tapicerowane. Są znacznie wygodniejsze i oferują większe pole manewru, jeśli chodzi o kolor obicia. Wybierając krzesła, należy pamiętać także o takich kwestiach jak odpowiednia wysokość siedziska. Nie może być ani za wysoka, ani za niska. W przeciwnym razie krzesła nie będą wygodne. Ciekawym rozwiązaniem jest też wybranie identycznych modeli krzeseł, z których jedno będzie różniło się... kolorem! Jest to zabieg, który świetnie sprawdza się w nowoczesnych aranżacjach. Nie trzeba decydować się na wyszukane formy czy pikowane siedziska, by nadać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Kolorowe krzesło to na tyle wyrazisty akcent, że sama konstrukcja powinna być możliwie najprostsza.

Artykuł sponsorowany

.
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas