Przewijanie wiercipięty
Jak poradzić sobie z malcem, który nie ma czasu na zmianę pieluszki?
Wiercący się, zniecierpliwiony tym,
że oczekujesz od niego chwili bezruchu smyk, nie jest łatwym obiektem zabiegów pielęgnacyjnych... Sprawdź, jak okiełznać małego wiercipiętę!
Teoria idealnego wyboru
Zacznij od wybrania odpowiednich pieluszek. Całkiem innych potrzebuje maluszek w pierwszych miesiącach życia, kiedy większość czasu spędza leżąc spokojnie, a innych raczkujący brzdąc. Dobra pielucha dla ruchliwego szkraba ma anatomiczny kształt i jest elastyczna w talii, dzięki czemu nie krępuje ruchów dziecka.
Jej zapięcia, na rzepy, są szerokie. To one utrzymują pieluszkę zawsze na właściwym miejscu. Może też być wygodna, wtedy daje się zakładać oraz zdejmować jak zwykłe majteczki, dzięki czemu przewijając malca, nie odrywasz go od jego ważnych spraw.
Poza tym, musi mieć bardzo chłonny wkład, który sprawia, że nawet aktywny szkrab przez długi czas ma w niej sucho. Właściwy rozmiar pieluchy znajdziesz, dobierając ją zawsze do wagi malca, nie do jego wieku.
Na wszystko jest sposób
Oto kilka sprawdzonych metod niekonwencjonalnego przewijania ruchliwych maluszków. Wypróbuj je i znajdź najbardziej skuteczną w waszym przypadku!
1. Powieś nad przewijakiem jakąś ciekawą zabawkę - żeby umiejący już stać na własnych nóżkach smyk miał do czego sięgać podczas przewijania. Zajmie się np. pacynką, a ty... jego pieluszką.
2. Przewijaj smyka w łóżeczku. Na ograniczonym terenie nie będzie miał zbyt dużo miejsca na harce i ucieczki.
3. Gdy zmieniasz dziecku pieluszkę, daj mu do rączki coś, co stanowi obiekt jego pożądania, np. ulubioną zabawkę lub książeczkę. Szczęśliwy, choć na chwilę będzie stał lub leżał w jednym miejscu, a ty spokojnie zmienisz pieluszkę.