Reklama

Reklama

Wpadka! I co dalej?

Test ciążowy wskazuje, że jesteś w ciąży. Nie wierzysz, ale po kilku miesiącach twój brzuszek robi się coraz większy.

Nie planowałaś dziecka, ale jednak zostaniesz mamą.

Reklama

Antykoncepcyjne mity

Wiele kobiet mimo stosowania antykoncepcji zachodzi w ciąże. Mity, które widocznie na stałe zaszyły się w opinii społecznej często są przyczyną wpadek. Tabletka antykoncepcyjna niezażywana zgodnie z ulotką lub pęknięta prezerwatywa może prowadzić do zajścia w ciążę. Alkohol, wymioty i biegunki mogą osłabić działania pigułek. Jeśli więc wpadłaś zastanów się czy zgodnie wykonywałaś polecenia lekarza.

Nie wpadaj... w panikę!

Kiedy spoglądasz na test jesteś w szoku i masz wrażenie, że te dwie kreseczki właśnie przekreśliły całe twoje życie. A co ze studiami, pracą, imprezami i beztroskim życiem? No cóż, musisz być odpowiedzialna za swoje decyzje i trzeźwo ocenić sytuację.

Musisz czym prędzej poinformować o tym, że zostaniecie rodzicami swojego partnera. W takich chwilach nie można być samemu, tym bardziej, że sama się nie zapłodniłaś. Jeśli twój partner jest osobą odpowiedzialną i zakochaną nie masz się czego obawiać, będzie cię wspierać. Niestety bywa i tak, że ukochany mężczyzna, któremu oddałaś nie tylko serce ale i ciało okazuje się dzieciakiem i ucieka, a ty zostajesz sama. No może niezupełnie, masz bowiem pod sercem małą istotkę, która ufa tylko jednej osobie na świecie - tobie. Nie zawiedź jej i nie skrzywdź. Wpadka nie oznacza końca świata, zmienią ci się priorytety i właściwie całe życie, ale to nie znaczy, że będzie gorzej. Inaczej owszem, ale nie nastawiaj się negatywnie, tym bardziej, że teraz każdy twój stres będziesz dzielić z twoim maleństwem.

Towarzyszą ci zrozumiałe obawy, że sobie nie poradzisz, że nie jesteś gotowa, że będziesz sama, że nie będziesz kochać dziecka, ale to minie a lęki zmienią się w ogromną miłość. Nawet kobiety, które są żonami mają takie obawy i jest to całkowicie normalne. Ale instynkt macierzyński leży w naturze kobiety i każda kobieta, która może trzymać swoje szczęście na rączkach to wie. Reakcja rodziców może być początkowo niepokojąca, pojawią się zapewne morały i pretensje, łzy, ale z czasem i oni się z tym pogodzą i uwierz - nie zostawią cię.

Dowiedz się więcej na temat: dziecko | wpadka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje