Reklama

Reklama

Przypadek jeden na dwa miliony. Te bliźnięta urodziły się w różnych latach

W noc sylwestrową w jednym ze szpitali w Kalifornii miał miejsce nietypowy poród. Na świat przyszły bliźniaki. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że jedno z dzieci urodziło się przed północą, a drugie kwadrans później – już po północy.

Bliźnięta, których daty urodzenia są zupełnie inne. To fenomen!

W sylwestra 2021 w jednym ze szpitali w Kalifornii o godzinie 23:45 odbył się poród bliźniąt. Tuż przed północą na świat przyszedł chłopiec Antonio Trujillo. Piętnaście minut później urodziła się jego siostra Aylin Yolanda Trujillo. Dzieci dzieli jedynie kwadrans. Ta stosunkowo niewielka różnica okazała się jednak bardzo znacząca.

Daty urodzenia bliźniaków są bowiem zupełnie inne. "To szalone"  - przyznaje mama bliźniąt i dodaje, że gdy w sylwestra jechała do szpitala Natividad Medical Center nie miała pojęcia,  że sprawy mogą się tak potoczyć.

Reklama

Poród Antonio i Aylin z pewnością przejdzie do historii. Bardzo rzadko zdarza się, że daty urodzenia bliźniaków są zupełnie inne. Maluchy z Kalifornii przyszły na świat nie tylko w różnych dniach, czy miesiącach, ale także latach. Aylin Yolanda Trujillo była pierwszym dzieckiem, które urodziło się w Natividad Medical Center w 2022 roku. Z kolei jej brat to ostatnie dziecko, które przyszło na świat w tym samym szpitalu w 2021 roku. To niezwykle rzadki przypadek. Według statystyk zdarza się raz na dwa miliony.

Bliźnięta, które dzieli rok. Jak czują się po porodzie?

Maluchy oraz ich mama czują się dobrze. Dziewczynka zaraz po porodzie ważyła około 2,27 kg, natomiast jej starszy brat 2,72 kg. Bliźnięta najprawdopodobniej już niedługo zostaną wypisane ze szpitala. 

W domu czeka na nich starsze rodzeństwo: dwie siostry i brat. Rodzice w rozmowie z prasą zaznaczyli,  że ich straszy syn jest bardzo podekscytowany wydarzeniem i nie może doczekać się chwili, w której pozna młodszego brata.

***

Przeczytaj również:

Prawidłowa dieta dziecka — o czym mowa w praktyce?

Zaszła w ciążę mając 11 lat. Tak potoczyło się jej życie

Maja Hyży wybrała już imię dla dziecka!

Zobacz również:


 

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje