Dua Lipa jeszcze bardziej zacieśni więzi z Albanią. Buduje tam willę wartą miliony!

Dua Lipa jest jedną z niekwestionowanych obecnie gwiazd popu. Oprócz jej dokonań muzycznych media często piszą o jej związkach z Albanią i Kosowem. Okazuje się, że wokalistka chce teraz jeszcze bardziej zacieśnić swoje więzi z pierwszym z tych krajów i wybudować tam willę wartą miliony.

Dua Lipa postanowiła wybudować własną posiadłość w Albanii
Dua Lipa postanowiła wybudować własną posiadłość w AlbaniiChris Putnam/Zuma/SplashNews.comEast News

Dua Lipa - albańsko-kosowskie korzenie

Dua Lipa urodziła się w Londynie, jednak jej rodzice są albańskimi Kosowianami. W latach 90. wyjechali z Prisztiny z powodu represji i jak wielu ich rodaków w tamtym okresie osiedlili się w Wielkiej Brytanii.

Jako nastolatka mieszkała w Kosowie przez dwa lata, ponieważ jej ojciec, także muzyk, rozwijał tam swoją karierę zawodową. Jednak Dua namówiła rodziców do powrotu do Anglii - chciała tam bowiem rozwijać się jako wokalistka.

Dua Lipa buduje willę w Albanii

Gwiazda nigdy jednak nie zapomniała o swoich korzeniach. Teraz, jak dowiedział się serwis Page Six, postanowiła wybudować w rodzinnych stronach własną posiadłość. Dua zleciła budowę willi wartej miliony dolarów.

Budynek powstaje w okręgu Saranda na południu Albanii, który jest położony w pobliżu greckiej wyspy Korfu. Roztacza się stamtąd piękny widok na Morze Jońskie.

Albańskie obywatelstwo Dua Lipy

W listopadzie 2022 roku Dua Lipa otrzymała albańskie obywatelstwo. Nadający go wokalistce prezydent Albanii, Bajram Begaj, podkreślił, że jest to sposób na uhonorowanie jej zasług w zakresie promocji kraju poprzez swoją muzykę na arenie międzynarodowej.

Cieszę się, że mogłem dać jedynej w swoim rodzaju Dua Lipie odznaczenie albańskiego obywatelstwa. Swoją światową karierą i zaangażowaniem w ważne społeczne tematy sprawiła, że jesteśmy dumni
pisał na Twitterze

Również sama gwiazda tłumaczyła, jak wiele to dla niej znaczy. Dua dziękowała władzom Albanii za ten zaszczyt podczas uroczystości, na której podpisała wniosek o wydanie albańskiego dowodu i paszportu.

To radość nie do opisania, jestem wdzięczna za tę akceptację i miłość
mówiła z kolei Dua Lipa

Dua Lipa a Kosowo

Działania Dua Lipy są dostrzegane również w Kosowie. W sierpniu ubiegłego roku otrzymała tytuł Honorowej Ambasadorki Kosowa. Prezydentka tego kraju, Vjosa Osmani, zwracała uwagę, że wokalistka sprawia, iż głos Kosowa "jest słyszalny na całym świecie".

Z kolei w 2016 roku gwiazda założyła fundację Sunny Hill Foundation, która wspiera obywateli Kosowa w kwestiach związanych z kulturą i sztuką. Ojciec Dua natomiast jest dyrektorem odbywającego się tam festiwalu Sunny Hill Festival.

Polskie pisarki, na które warto zwrócić uwagęINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas