Reklama

Reklama

Królowa Elżbieta II i jej noworoczne zwyczaje. Jak Windsorowie spędzają sylwestra?

Rodzina królewska zazwyczaj hucznie obchodzi wszelkie uroczystości. Chociaż Boże Narodzenie Windsorowie świętują w rodzinnym gronie, to nieco inaczej wygląda u nich sylwester. Jak zazwyczaj celebrują Nowy Rok?

Nie od dziś wiadomo, że rodzina królewska lubi wspólnie celebrować przeróżne święta i wydarzenia. Tak jest, chociażby w przypadku świąt Bożego Narodzenia. Chociaż spotykają się w rodzinnym gronie, to nadal muszą przestrzegać protokołu oraz dostosować się do etykiety.

Trochę inaczej to wygląda w przypadku sylwestra. Windsorowie nadal świętują nadejście nowego roku w gronie rodziny oraz przyjaciół, jednak nie ma to już tak oficjalnego charakteru. Okazuje się, że Windsorowie są nawet spontaniczni w tej kwestii, a ich plany nawet w ostatnim momencie się zmieniają.

W ubiegłych latach królowa Elżbieta II na sylwestra chętnie zapraszała przyjaciół oraz niektórych członków rodziny do Sandringham. Poza tym królowa nigdy nie opuszcza noworocznego nabożeństwa, po którym resztę dnia spędza, jeżdżąc konno.

Reklama

Nieco inaczej jest w przypadku Kate i Williama, którzy sylwestra preferują spędzać w domowym zaciszu. Często towarzyszy im rodzina księżnej. Zdarzało się również, że sylwestrową noc spędzali w wynajętym domku letniskowym lub w domu rodziców Kate. Natomiast książę Karol i księżna Camilla zazwyczaj udają się do Szkocji i tam świętują nadejście nowego roku.

Jeśli chodzi o sylwestrowe plany, to największą spontanicznością odznacza się przede wszystkim Harry, który co roku świętuje w zupełnie innym miejscu na świecie. Jako singiel lubił celebrować Nowy Rok w Afryce, choć czasami wybierał się również do Los Angeles. Z Meghan natomiast świętował już m.in. w Monako, Botswanie i Toronto.   

Czytaj więcej: 

Królowa Elżbieta II o księciu Filipie pierwszy raz od jego śmierci. "Mieliśmy wiele szczęśliwych wspomnień"

Daniel Craig otrzyma wyjątkowe odznaczenie od królowej Elżbiety II

Zobacz także:INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Królowa Elżbieta II

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy