Trenerka oceniła figurę księżnej Kate. Zdradziła sekret jej smukłej sylwetki

Specjalistka fitness postanowiła wskazać, co jest najlepsze dla danego typu sylwetki. Wzięła pod lupę m.in. księżną Kate i zdradziła, co powinny jeść osoby posiadające dokładnie taką samą budowę ciała. Okazuje się, że kluczem do sukcesu nie jest jedynie ograniczenie kalorii. Co jeszcze powiedziała Rachael Attard?

Trenerka postanowiła bliżej przyjrzeć się sylwetce Kate
Trenerka postanowiła bliżej przyjrzeć się sylwetce KateJacob King/Press Association/East NewsEast News

Jakie są typy sylwetki?

Temat utrzymywania smukłej figury rozmowie z "Daily Mail" poruszyła Rachael Attard. Trenerka wskazała jaki trening i dieta są najlepsze dla danej sylwetki. Wyjaśniła, że wyróżnia się trzy główne typy:

  • endomorficzną
  • mezomorficzną
  • ektomorficzną

Dodała, że w osiąganiu wymarzonej figury ważna jest nie tylko redukcja spożywanej ilości kalorii, ale także odżywianie się zgodnie z typem ciała i jego budową.

Księżna Kate jest ektomorfikiem

Sylwetka ektomorficzna charakteryzuje się smukłością i atletycznym wyglądem, a więc nabieranie masy w przypadku takich osób nie jest łatwe. Specjalistka fitness wzięła pod lupę sylwetkę księżnej Kate i stwierdziła, że jest ona ektomorfikiem. - Priorytetowo traktuj zdrowe węglowodany, takie jak owoce, brązowy ryż, makaron pełnoziarnisty, komosa ryżowa i warzywa. Wysoki poziom białka wspomaga wzrost mięśni, a dobre tłuszcze pomagają w szybszej regeneracji - podpowiedziała.

Trenerka zaleca, by w diecie takich osób było 40-50 proc. węglowodanów, 30-35 proc. białka i 20-25 proc. tłuszczu.

Specjalistka fitness wzięła pod lupę sylwetkę księżnej Kate i stwierdziła, że jest ona ektomorfikiem
Specjalistka fitness wzięła pod lupę sylwetkę księżnej Kate i stwierdziła, że jest ona ektomorfikiemChris Jackson/WPA Pool/ShutterstockEast News

Endomorficy są jak Beyonce

Zdaniem Rachael Attard endomorficy w porównaniu do innych są "niżsi i okrąglejsi". Uważa, że taką budowę ciała ma np. Beyonce. Trenerka endomorfikom zaleca ćwiczenia siłowe. Uważa, że najlepszą opcją jest skupianie się na mniejszych ciężarach i większej liczbie powtórzeń. - Zdecyduj się na dietę niskowęglowodanową, w której większość węglowodanów pochodzi z owoców i warzyw. Zdrowe tłuszcze z chudego mięsa, tłustych ryb, orzechów, nasion i awokado mogą zapewnić uczucie sytości. Smakołyki powinny być stosunkowo zdrowe, jak kulki proteinowe - podsumowała.

Jej zdaniem proporcje makroskładników w diecie powinny wyglądać następująco - 20-25 proc. węglowodanów, 30 proc. białka i 45-50 proc. tłuszczu.

Gal Gadot, czyli typowy mezomorfik

Rachael Attard o mezomorfikach mówi, że są naturalnie umięśnieni i odznaczają się szerokimi ramionami oraz wąską talią. Jako przykład podała sylwetkę Gal Gadot i dodała, że osoby mające taką budowę ciała powinny skupiać się na treningach interwałowych o wysokiej intensywności oraz bieganiu. - Utrzymuj zbilansowane proporcje makroskładników dzięki mieszance węglowodanów, białka i tłuszczów. Ogranicz pokarmy o wysokiej zawartości cukru i przestrzegaj zasady 80:20 - stwierdziła.

Zdaniem specjalistki dieta mezomorfików powinna się składać w 30-35 proc. z węglowodanów, w 35-40 proc. z białka i w 30 proc. z tłuszczu.  

Gal Gadot na sylwetkę typu mezomorficznego
Gal Gadot na sylwetkę typu mezomorficznegoGregg DeGuireGetty Images

***

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas