Kosmiczny zawrót głowy. Wszystkie znaki muszą się na to przygotować

Karolina Iwaniuk

Opracowanie Karolina Iwaniuk

Połączenie Jowisza i Urana w Byku uważane jest za jeden z najbardziej intensywnych dni w kalendarzu astrologicznym na rok 2024. Ta rzadka koniunkcja przyniesie nam wszystkim największe przełomy — oto, czego można się spodziewać w tym wyjątkowym czasie.

Spotkanie Jowisza z Uranem jest niezwykle rzadkim zjawiskiem astrologicznym
Spotkanie Jowisza z Uranem jest niezwykle rzadkim zjawiskiem astrologicznym 123RF/PICSEL

Kiedy koniunkcja Jowisza i Urana? Ostatnio taki układ miał miejsce w 1941 roku

Jedno z najważniejszych wydarzeń astrologicznych roku 2024, koniunkcja Jowisza i Urana w Byku ma miejsce 20 kwietnia 2024 roku. To jedno z wielu tranzytów generujących zmiany w tym roku, wyprowadzi nas na zupełnie nową ścieżkę jako Uran - planeta technologii, geniuszu i inspiracji - zostaje wyjątkowo wzmocniony przez Jowisza, planetę obfitości, ekspansji i szczęścia.

Jowisz i Uran spotykają się w koniunkcji, czyli znajdują się na tym samym stopniu tego samego znaku zodiaku na niebie, raz na około 12-14 lat. Ostatni raz wydarzyło się to w 2011 roku, a kolejny stanie się to dopiero w 2037 roku.

Dlatego w tym roku warto skupić się na tej astrologicznej energii, bo prędko się ona nie powtórzy. Ich orbity cyklicznie przechodzą przez 12 znaków zodiaku z rzędu - a ostatnia koniunkcja Jowisza i Urana, która miała miejsce w  znaku Byka, miała miejsce w... 1941 roku!

Co może wydarzyć się w naszym życiu? Astrolodzy już wiedzą

Taki układ wiąże się z obfitością i należy to wykorzystać! 20 kwietnia Jowisz połączy się z Uranem w 21 stopniu znaku stałej Ziemi Byka, inspirując zupełnie nowy cykl duchowych przełomów i innowacji, a także zaskakujących zwycięstw finansowych i zmian w relacjach. Dzieje się tak dlatego, że Bykiem rządzi Wenus , planeta romansu i pieniędzy.

Kosmos przyszykował dla wszystkich znaków zodiaku wielkie zmiany
Kosmos przyszykował dla wszystkich znaków zodiaku wielkie zmiany123RF/PICSEL

W astrologii szczęśliwy Jowisz jest uważany za "Wielkiego Benefika" — czyli najszczęśliwszą, przynoszącą błogosławieństwa i wspierającą wzrost planetę. Z drugiej strony Uran wywołuje nagłe zwroty wydarzeń, ale też daje innowację i twórczość.

Ponieważ Jowisz i Uran będą w koniunkcji w znaku stałej Ziemi Byka, połączenie planet może wzmocnić obszary życia powiązane z Bykiem i jego władczynią, Wenus, która nadzoruje sztukę, piękno, wartości, zarobki i relacje.

To, w jaki sposób ta koniunkcja przyniesie indywidualny wielki przełom w 2024 roku, zależy od osobistej astrologii. Dla jednym przełom może przyjść w relacjach, a dla innych w pracy zawodowej.

Jedno jest jednak pewne dla astrologów - przełom już czeka na nas za rogiem!

Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas