Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc. 84: Michał Leksiński

Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc. 84: Michał Leksiński

Gościem nowego odcinka „Zdanowicz pomiędzy wersami” był Michał Leksiński – podróżnik, alpinista, który – jak sam opowiada – wędrował po 50 krajach świata i wspinał się na 6 kontynentach. W rozmowie z Katarzyną Zdanowicz mówił m.in. o tym, ile kosztuje wyprawa zorganizowana samodzielnie, o ryzyku komercjalizacji alpinizmu i trudnych telefonach do domu.
W tej chwili Michał Leksiński realizuje wyzwanie, jakim jest zdobycie korony ziemi, czyli najwyższych gór na wszystkich kontynentach. Na liście zostały mu jeszcze dwa szczyty, w tym Denali w Ameryce Północnej. W przypadku Denali będzie to jego trzecie podejście – dwa poprzednie zakończyły się niepowodzeniem. „ To jest taka góra. Jak się spojrzy na kulę ziemską, Denali jest najwyższym punktem na ziemi najbliżej bieguna północnego. Położenie tej góry sprawia, że ma ona swój mikrosystem pogodowy. Strasznie trudno przewidzieć, co tam się będzie działo” – tłumaczył w rozmowie z Katarzyną Zdanowicz.
"Zdanowicz pomiędzy wersami" to podcast wideo, którego nowe odcinki co tydzień można oglądać na łamach Interii. W ramach cyklu topowa dziennikarka porusza tematy ważne społecznie, bez ckliwości i patosu mówiąc o tym, co budzi najgłębsze emocje. - Wspólnie rozprawimy się ze stereotypami i uprzedzeniami. Każdy z nas ma coś, co z różnych powodów skrywa pomiędzy wersami. Podczas programu pozwolimy, aby to głośno wybrzmiało - mówi Katarzyna Zdanowicz.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas