Reklama

​Dowiedz się, dlaczego warto mieć w domu gałązki eukaliptusa

Łazienka, szczególnie ostatnio, stała się sanktuarium, w którym w spokoju można oddać się relaksującym zabiegom pielęgnacyjnym. Z dużą pieczołowitością wybieraliśmy więc kosmetyki, które mają zbawiennie wpłynąć na nasz dobrostan oraz elementy wystroju tych domowych SPA. Polecamy gałązki eukaliptusa! Dlaczego?

Jak podkreśla Christine Buckley, autorka książki "Plant Magic: Herbalism in Real Life" eukaliptus od wieków stosowany jest w medycynie. O jego właściwościach przypominamy sobie szczególnie w sezonie wzmożonych przeziębień, kiedy to wykorzystywany jest do inhalacji, które mają nieco złagodzić przykre objawy choroby. I to jest właśnie jedna z zalet umieszczenia rośliny pod prysznicem.

W trakcie kąpieli, para wodna uwalnia olejki eteryczne, co powoduje, że w trakcie porannego prysznica, możemy również oddawać się zabiegowi inhalacji. Jedno z badań wykazało, że olejek eteryczny z eukaliptusa ma znaczące właściwości przeciwzapalne.

Reklama

Oprócz tego, że jest przyjacielem układu oddechowego, eukaliptus pomoże złagodzić stres. Naukowcy wskazują, że jego aromat zmniejsza aktywność współczulnego układu nerwowego - układu reagowania na stres - i zwiększa aktywność przywspółczulnego układu nerwowego, co sprzyja relaksacji.

- To element, który jest niezwykle przyjemny dla oka, sprzyja relaksowi - przyznaje Buckley - Zapach eukaliptusa delikatnie orzeźwia, ale nie jest nadmiernie pobudzający. Spokojnie pobudza naszą świadomość i koncentrację, co może być pomocne o poranku! Ale jest też na tyle łagodny, że nie będzie działał na nas nadmiernie pobudzająco w trakcie wieczornej kąpieli - dodaje i zachęca, aby kilka gałązek zawiesić tuż przy słuchawce prysznicowej i wymieniać je średnio co tydzień.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy