Reklama

Reklama

Nietypowe zastosowanie folii aluminiowej. Pomoże na elektryzujące się włosy

Co się stanie, kiedy przetrzesz włosy folią aluminiową? Efekt może cię zaskoczyć! Ten popularny w kuchni produkt ma bowiem wiele innych zastosowań, niż te, które znamy powszechnie. „Sreberko” może nam pomóc z problemem, z którym często mierzą się kobiety. Elektryzujące włosy - żegnajcie!

Użytkownicy Instagrama chętnie dzielą się nagraniami, które powstały w odpowiedzi na popularność TikToka. Wśród instagramowych reels królują układy taneczne, trendy makijażowe, ale także wiele zaskakujących domowych i urodowych trików. Jeden z nich może cię zaskoczyć.

Dlaczego włosy się elektryzują?

Zima jest jednym z najcięższych okresów dla włosów. Na prawdziwe próby wytrzymałościowe wystawia je mróz, deszcz, śnieg i noszenie czapki. Zima zbliża się co prawda ku końcowi, jednak problem elektryzowania włosów nie ustąpi. Jak sobie z nim poradzić?

Elektryzowanie się włosów jest naturalnym procesem. Włosy, pod wpływem tarcia o inny materiał, naładowują się dodatnio, odpychając się wzajemnie i podnosząc. Elektryzowaniu sprzyja przede wszystkim brak nawilżenia. Bardziej podatne na to zjawisko są szorstkie i przesuszone włosy. Do elektryzowania przyczyniać mogą się również niewłaściwie wykonywane codzienne czynności, jak nieumiejętne mycie włosów, czesanie ich szczotką czy suszenie suszarką.

Reklama

Co się stanie, jeśli przetrzesz włosy folią aluminiową?

Trudno znaleźć osobę, która lubi efekt elektryzowania się włosów. Jak się okazuje, ten problem można szybko zażegnać. Istnieje na to domowy, tani i niezwykle prosty sposób. Przedstawiła go na Instagramie pewna internautka.

Z pomocą przyjdzie kawałek folii aluminiowej. Kiedy włosy się zelektryzują, wystarczy przetrzeć nim włosy. Wtedy szybko staną się wygładzone.

***

Zobacz także:
Krótkie włosy znów wracają do łask. Tak noszą je gwiazdy
Trzy najlepsze fryzury dla kręconych włosów
Czy każdej kobiecie dobrze w odwróconym bobie?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy