Reklama

Reklama

Poduszka między nogami na czas snu działa cuda?

Wielu z nas nawet po nieźle przespanej nocy może odczuwać dyskomfort i bóle pleców. Jednym z rozwiązań tego problemu może być spanie z poduszką pomiędzy nogami. Jakie zalety niesie za sobą ten sposób?

Moment snu po ciężkim dniu to coś, na co czekają wszyscy. Choć jest to potrzeba fizjologiczna, to złe nawyki mogą wpływać na naszą postawę oraz na gorszą jakość wypoczynku w trakcie snu. Jakie zalety płyną ze spania z poduszką pomiędzy nogami?

Wpływ na prawidłową postawę ciała

Okazuje się, że niewłaściwa pozycja w trakcie snu może wpływać na postawę naszego ciała. Niektóre pozycje do spania są znacznie korzystniejsze dla naszego kręgosłupa niż inne. Lekarze nie zalecają spania na brzuchu. Badania wykazują też, że niesymetryczne leżenie w łóżku przez dłuższy czas może spowodować uszkodzenie struktury naszego kręgosłupa. Właśnie dlatego, gdy śpimy w pozycji płodowej, warto spać z poduszką między kolanami, ponieważ pomoże nam to odpocząć w pozycji symetrycznej, czyli znacznie korzystniejszej dla naszej postawy.

Reklama

Niwelowanie bólu dolnego odcinka pleców

Umieszczenie poduszki lub wałka między nogami może również pomóc w wyrównaniu poziomu miednicy i bioder zmniejszając tym samym kompresję, a co za tym idzie - zmniejszając również stały dyskomfort w tym obszarze, który jest spowodowany złym rozłożeniem ciężaru ciała podczas snu. Korzystanie z poduszki między kolanami w trakcie snu jest również pomocne w minimalizowaniu odczuwanego dyskomfortu, zwłaszcza w zmaganiach z przepukliną krążka międzykręgowego. Nadmierne ruchy mogą wywoływać ból powstały w wyniku nacisku na nerwy rdzeniowe, dlatego stabilizacja kręgosłupa jest tak istotna.

Poduszka między nogami podczas snu w trakcie ciąży

W okresie ciąży zaleca się spanie na boku. Użycie poduszki może być bardzo pomocne w rozłożeniu ciężaru i zmniejszeniu napięcia pleców, utrzymując tym samym kręgosłup w pozycji neutralnej. Zaokrąglony brzuch może w pozycji bocznej obciążać kręgosłup, natomiast spanie ze specjalnym wałkiem pomiędzy nogami może znacznie odciążyć zarówno staw biodrowy, jak i kręgosłup. 

Czytaj również:

Julia Oleś nie czekała na podział majątku po śmierci Kamila Durczoka!

Krystian Ochman wreszcie zobaczył się z rodzicami 

Metamorfozy Sarah Jessiki Parker. Nieźle zaskoczyła?

Jak poprawić kondycję roślin doniczkowych zimą?

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje