Reklama

Reklama

Sałata będzie świeża przez ponad miesiąc. Genialny trik!

Zielona sałata zachowa świeżość przez przynajmniej 30 dni? Brzmi zbyt pięknie, by mogło być prawdziwe. A jednak. Na TikToku furorę robi genialny w swojej prostocie trik na przedłużenie świeżości sałaty - wystarczy słoik z wodą i lodówka. Spróbuj!

Lama Bazzi prowadzi znany blog kulinarny Taste Great Foodie, na którym dzieli się z fanami sprawdzonymi przepisami i trikami kulinarnymi.

Niedawno na swoim profilu na TikToku blogerka przeprowadziła eksperyment, który zachwycił fanów i szybko stał się wiralem. Okazało się, że w banalny sposób można przedłużyć świeżość sałaty o ponad miesiąc.

Jak podaje BuzzFeed, Lamę Bazzi zainspirował jej mąż, który wiele lat temu nauczył się tej sztuczki podczas pracy w restauracji.

Na wideo opublikowanym 10 stycznia 2021 roku widzimy, jak Lama wkłada liście sałaty do słoika, wlewa wodę i go zakręca.

Reklama

Blogerka twierdzi, że tak zabezpieczoną sałatę można przez miesiąc przechowywać w lodówce, a jej liście długo zostaną "ładne i chrupiące".

Jako dowód w dniu 20 lutego 2021 roku opublikowała kolejny film. Widać na nim, jak prezentuje się sałata umieszczona w słoiku ponad miesiąc wcześniej. Nadal wygląda apetycznie!

Na wideo widzimy papierowy ręcznik - Lama twierdzi, że nie jest on konieczny, pod warunkiem, że co 1-3 dni będziemy wymieniać w słoiku wodę.

***

Zobacz również:

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: świeża sałata triki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje