Reklama

Reklama

Jak mieć zadbane paznokcie nie wychodząc z domu?

Oto kilka rad, jak krok po kroku zrobić sobie manicure, którego wszyscy będą ci zazdrościć...

3 etapy pielęgnacji paznokci

1. Piłuj śmiało

Paznokcie szybko rosną, a za długie wyglądają słabo. Spiłuj je "na prosto", odrobinę zaokrąglając w kącikach. Zrób to papierowym pilniczkiem (metalowym możesz uszkodzić płytkę). Wykonuj delikatne ruchy zawsze tylko w jednym kierunku.

2. Wymocz dłonie w letniej wodzie

Na około 5 minut zanurz palce w misce z ciepłą wodą. Zmiękczysz skórki wokół paznokci i łatwiej będzie je odsunąć.

3. Skórki precz

Nie odsuwaj skórek ze wszystkich stron, tylko te u nasady paznokcia: chodzi o to, by "wysmuklić" płytkę. Używaj drewnianych i plastikowych patyczków, metalowymi łatwo się skaleczyć.

Jeśli chcesz, żeby były naturalne, możesz je...

Reklama

1. Wypolerować

Potrzebna ci będzie specjalna polerka lub czterostronny pilnik, którym wyrównasz i wygładzisz płytkę paznokcia, a potem ją wypolerujesz. Pazurki będą wyglądały jak pomalowane bezbarwnym lakierem.

2. Pomalować od spodu białą kreską

Świetny efekt bez dużego nakładu pracy. Zasada jest prosta: każdy wypolerowany paznokieć malujesz od spodu dobrze zatemperowaną kredką. Postaraj się o wodoodporną, wtedy twój "french" będzie trzymał się znacznie dłużej.

I na koniec lakier!

1. Zadbaj o podkład

Zanim przejdziesz do rzeczy, nałóż transparentną bazę. To ważne, bo dzięki niej paznokcie nie będą żółkły pod wpływem pigmentów zawartych w kolorowym lakierze.

2. Pomaluj paznokcie właściwym kolorem

Potrząśnij flakonikiem jak prawdziwa profesjonalistka. Odkręć go i zdejmij nadmiar lakieru z pędzelka. A teraz każdy paznokieć maluj trzema ruchami: najpierw pośrodku, a potem po obu stronach. Pozostaw do wyschnięcia. Jeśli chcesz, nałóż drugą warstwę.

Twist

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje