Reklama

Reklama

Mity na temat chłopaków. Jacy oni są naprawdę?

Czasami zupełnie nie rozumiesz facetów. Może dlatego, że to, co myślisz o ich zachowaniu, nie zawsze jest zgodne z prawdą. Czy przypadkiem nie ulegasz stereotypom? Pora się z nimi rozprawić.

Faceci zwykle są mniej wrażliwi niż dziewczyny - fałsz
Sama z doświadczenia wiesz, że różnice między facetami a laskami są duże. Twoje przyjaciółki nieustannie ulegają emocjom: płaczą i śmieją się bez oporów. Kolesie reagują bardziej powściągliwie (np. nigdy nie widziałaś chlipiącego chłopaka). Masz też wrażenie, że twój facet przywiązuje mniejszą wagę do waszego związku niż ty (bo nie przejmuje się zbytnio i kiedy np. się pokłócicie, idzie na imprezę i doskonale się bawi). Nic dziwnego, że doszłaś do wniosku, że kolesie są mało wrażliwi.

Reklama

Jak jest naprawdę?
Niesłychanie rzadko trafiają się faceci bez serca. Generalnie, kolesie kochają równie mocno i są tak samo emocjonalni jak dziewczyny. Niektórymi rzeczami przejmują się nawet bardziej niż one (np. martwią się zdaniem innych na swój temat). Oni po prostu mniej to okazują.

Twój chłopak nie zasypuje cię wyznaniami miłości i nie płacze, gdy niechcący walnie się młotkiem w palec, ale to wcale nie znaczy, że nic nie czuje. On tylko nie chce, byś uznała go za mięczaka lub pomyślała, że jest niemęski. Skąd mu się to wzięło? Bo wielu jego kumpli drwi z kolesi, którzy "zachowują się jak baby", więc by im nie podpaść, nauczył się skrywać emocje. Ale gdy zobaczy, że przy tobie może się rozkleić (a ty go nie wyśmiejesz ani nie przestaniesz kochać), zapewne z chęcią się otworzy.

Jak ognia unikają trudnych rozmów "o was" - prawda
Na pewno nieraz zdarzyło ci się, że próbowałaś przegadać z facetem jakiś ważny temat, a on uparcie unikał rozmowy. Im bardziej naciskałaś, tym bardziej zamykał się w sobie. Masz wrażenie, że gdy tylko dyskusja zaczyna dotyczyć waszych problemów, twój chłopak natychmiast traci słuch i co najmniej połowę IQ. Słowa: "Musimy porozmawiać" działają na niego jak spray odstraszający na komary. Facet z nieznanych przyczyn udaje, że cię zupełnie nie rozumie.

Jak jest naprawdę?
Możliwe, że faktycznie twój chłopak nie znosi gadać o poważnych sprawach, uczuciach i (ratunku!) o tym, co was łączy. Dlaczego? On panicznie boi się, że coś palnie i sprawi ci przykrość, że nie zgadnie, czego od niego oczekujesz i się popłaczesz. A twoje łzy i rozpacz są dla niego dużo bardziej przerażające niż konsekwencje tego, że przez tydzień nie będzie odbierał telefonu.

Dodatkowo chłopak nie czuje się pewnie, kiedy jest zmuszony do konfrontacji z silnymi emocjami. Ucieka, gdy wyczuwa, że próbujesz się pokłócić lub krzyczysz. Jeśli więc chcesz być wysłuchana, musisz przygotować go na rozmowę. Powiedz rzeczowo i spokojnie (żadnych fochów czy drżącej brody!), że potrzebujesz pogadać. Tobie pewnie łatwiej mówić o problemach na gorąco, ale skoro facet ma z tym kłopot, to co ci szkodzi mu odpuścić?

Ochłoń, przemyśl sprawę i dopiero zabieraj się za gadanie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje