Reklama

Reklama

Rady naszego ginekologa: jak chronić miejsca intymne

1. Nie noś wkładek codziennie. Używaj ich tylko wtedy, gdy naprawdę musisz, ponieważ wysuszają one pochwę. Jeśli czujesz potrzebę ich noszenia, zmieniaj dwa razy dziennie bieliznę.

2. Tampony nie są obowiązkowe. Jeśli cię podrażniają lub nie możesz ich włożyć, lepiej sobie odpuść. Nie musisz się spinać, spróbuj za jakiś czas, kiedy będziesz gotowa...

3. Nigdy nie wkładaj tamponu poza miesiączką, np. spodziewając się krwawienia. Zarezerwuj ten produkt tylko na czas okresu i najlepiej na te dni, kiedy obficie krwawisz. Inaczej ryzykujesz wysuszenie błony śluzowej pochwy oraz drobne otarcia. Lepiej nie podrażniaj tego delikatnego miejsca.

4. Używaj przewiewnej bielizny z bawełny, która jest o wiele bardziej higieniczna niż sztuczne materiały. Zmniejszysz tym samym ryzyko rozwinięcia się grzybicy.

Reklama

5. Czujesz świąd i masz brzydko pachnące upławy? Nie czekaj, tylko jak najszybciej idź do lekarza. Grzybica nie jest chorobą jedynie przenoszoną drogą płciową, nawet dziewica może jej się nabawić np. na basenie czy używając czyjegoś ręcznika. Leczenie jest dosyć proste, ale konieczne. 6. Nie popadaj w obsesję z depilacją miejsc intymnych. Chodzi o to, żeby nie widać było owłosienia, kiedy założysz bikini czy kostium. Pozbywanie się włosków z tak wrażliwych stref zawsze grozi infekcjami i skaleczeniami.

Twist

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy