Reklama

Reklama

Ty i on: co naprawdę was różni

O tym, że jesteśmy z różnych planet, wiadomo nie od dziś. Faceci na wiele spraw reagują inaczej niż kobiety. Ale uwaga: w seksie te odmienności między płciami są widoczne bardziej niż w innych dziedzinach życia. Sprawdź, o co w tym chodzi.

Czego pożądamy
Czy wiedziałaś, że natura tak ukształtowała nasze ciała, żeby jak najbardziej zwracały uwagę płci przeciwnej?

Reklama

Ciało mężczyzny jest zaprojektowane tak, aby przyciągać kobiety.

Jego ramiona są szerokie, biodra wąskie. Do tego ma mocno zarysowaną dolną szczękę. Cały jest trochę "kwadratowy" i przez to seksowny.

Ich pożądanie się nie waha.

Poziom testosteronu jest u nich względnie stały, dlatego faceci ciągle mają ochotę na seks. Wahania zdarzają im się raczej w cyklu dobowym: pożądanie jest największe rano. Bardzo rzadko bywa u nich tak, że wcale nie mają chęci.

Twoje krągłości są po to, żeby kręcić kolesi.

Ewolucja zadbała o to, aby twoje ciało podobało się facetom. Nie bez przyczyny masz tyle uroczych zaokrągleń. Biodra, piersi, pośladki... pociągają kolesi na maksa. Dlatego zamiast przejmować się swoimi kształtami, pomyśl sobie, że one są twoim prawdziwym atutem.

Czasem się wyłączasz.

U ciebie jest inaczej, na twoje pożądanie wpływa cykl miesięczny. Największą ochotę na seks masz mniej więcej w jego połowie. A dla odmiany np. przed miesiączką zupełnie tracisz zainteresowanie tymi sprawami. Poza tym, chęć na zbliżenie zależy u ciebie od wielu czynników (np. stres, nastrój).

Odkrywanie siebie
Obie płcie stopniowo poznają swoje ciało. Dziewczyny robią to w innym tempie i odmiennie niż faceci.

Masturbacja jest u chłopców bardzo częsta.

W wieku osiemnastu lat około 95% chłopców masturbuje się co najmniej raz w miesiącu. Dzięki temu odkrywają swoją seksualność: to, jakie mają potrzeby i upodobania. Jest im łatwo, bo penis doświadcza różnych rodzajów stymulacji nawet przypadkiem (działa na niego np. woda pod prysznicem czy ubranie). Dlatego faceci szybko dowiadują się, jakie bodźce są dla nich miłe, a jakie nie.

Dziewczyny robią to dużo rzadziej.

Około 30%-45% osiemnastoletnich dziewczyn ma za sobą doświadczenie masturbacji. Kobietom trudniej jest rozpoznać, co daje ich ciału przyjemność. Czemu? Bo kobiece części intymne są ukryte i nie da się nauczyć ich "obsługi" przypadkiem i w prosty sposób. Poza tym u kobiet istnieje silny związek między pożądaniem a emocjami. A zanim dziewczyna dowie się, jak działają jej uczucia ("Jak to wygląda, kiedy się zakocham", "Jaki typ faceta mnie naprawdę pociąga"), mija zwykle sporo czasu.

Czują przyjemność od pierwszego razu w łóżku.

W przypadku większości chłopców, pierwszy raz jest rewelacyjny - pełen niesamowitych przeżyć, radości i satysfakcji. I dlatego oni tak kochają seks: bo zwykle kojarzy im się wyłącznie z dobrymi rzeczami i emocjami. Poza tym faceci mają wrodzoną zdolność do przeżywania orgazmu. Osiągnięcie satysfakcji przychodzi im samo, bez jakiś szczególnych starań czy zabiegów ze strony dziewczyny.

" Pierwszy raz zrobiłem to, gdy miałem dziewiętnaście lat, z Lidką, panną, z którą chodziłem od roku. Wszystko było tak, jak sobie wyobrażałem. Od tego czasu ciągle chcę się kochać." Sebastian

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje