Ekspresowa odnowa ciała

Właśnie teraz szorstka i sucha skóra potrzebuje regeneracji. Poznaj szybkie i superskuteczne kuracje z dodatkiem roślin.

Zanurz się w kąpieli na 10 minut
Zanurz się w kąpieli na 10 minut© Panthermedia

Jeśli czujesz, że skóra na ciele stwardniała i straciła elastyczność, skorzystaj z peelingu cukrowego z dodatkiem moreli i mango oraz naturalnego olejku z moreli. Kosmetyki te zastosowane w duecie w kilka minut świetnie zmiękczą skórę i ją uelastycznią, a ciebie odprężą. Oto przepis na morelową kurację.

  • Wygładzenie ciała - Zabieg zrób pod prysznicem. Zwilż skórę letnią wodą, a potem nabierz na dłoń odrobinę peelingu i nacieraj nim ciało. Najpierw stopy, łydki i uda, potem pośladki, brzuch, biust i ręce. Na koniec wymasuj preparatem plecy (za pomocą szczotki na długiej rączce). Nacieraj skórę kolistymi ruchami, aż lekko się zaróżowi. Spłucz drobinki letnią wodą i osusz ciało ręcznikiem. Kryształki cukru niczym delikatna tarka ścierają martwy naskórek, a wyciągi z mango i moreli wspaniale odżywiają go.

Natłuszczanie skóry olejkiem - Kosmetyk okrężnymi ruchami wetrzyj w uda, pośladki, brzuch i dekolt. Wybierz naturalny olejek roślinny z pestek moreli Bio. Wzbogacony jest on kwasami tłuszczowymi, pobudzającymi skórę do wytwarzania ceramidów. Pełnią one rolę cementu, który skleja komórki naskórka i zapobiega utracie wilgoci. Uelastycznisz skórę. Zabieg zrób raz w tygodniu.

Łagodne nawilżanie na bazie cytrusów

Cienką i suchą skórę wygładzi pomarańczowo-czekoladowy żel do mycia ciała pod prysznic z peelingującymi mikrogranulkami. Nawilżająco podziała cytrusowy krem do ciała. Ten przyjemny zabieg jest nieoceniony dla kobiet dojrzałych. Dodaje energii organizmowi, a skórę silnie nawilża. Oto przepis na zabiegi cytrusowe.

  • Pomarańczowo-czekoladowy prysznic - Oczyść skórę żelem peelingującym do mycia ciała. Odrobinę nanieś na gąbkę i okrężnymi ruchami masuj je od dołu do góry. Żel działa dużo łagodniej niż ziarnisty peeling. Zawiera niewielki dodatek syntetycznych mikrogranulek, które usuwają zrogowaciałe komórki, a pozostawiają ochronną warstwę naskórka. Dzięki nutom pomarańczowoczekoladowym zawartym w żelu prysznic postawi cię na nogi.

Energetyzujące oklepywanie - Nanieś krem na ciało, a potem oklepuj je miejsce przy miejscu dłonią od dołu do góry. Skóra dobrze wchłonie krem z silnie nawilżającymi olejkami mineralnymi oraz nutami mandarynki i grejpfruta. Przyjemność możesz przedłużyć. Spryskaj ciało energetyzującą wodą cytrusową lub wlej do kominka aromaterapeutycznego 8 kropli olejku pomarańczowego. Zabieg świetny na co dzień.

Superkuracje migdałowe

Stopy, które mają tendencję do wysuszenia i głębokiego pękania naskórka na piętach, poratuje superkuracja migdałowa. Peeling, a potem natłuszczająca maska z olejku migdałowego zmiękczą naskórek, odżywią i zapobiegną tworzeniu się twardej skorupki. Zabieg warto wzbogacić ujędrniającym masażem nóg. Oto przepis na skuteczne kuracje migdałowe.

  • Wygładzenie stóp - Nanieś peeling w postaci cukrowej pasty z dodatkiem olejku migdałowego na suche stopy. Wmasuj ją okrężnymi ruchami w skórę przez ok. 2 minuty. Spłucz stopy wodą i dokładnie osusz.
  • Ciepły okład z olejku migdałowego - Lekko podgrzej ok. 1/2 szklanki naturalnego olejku migdałowego (kupisz w sklepie z naturalnymi produktami, ok. 15 zł). Rozprowadź go na stopach, owiń folią i załóż na 15-30 min skarpetki bawełniane.
  • Masaż ujędrniający nogi - Wetrzyj w nie od dołu do góry olejek ujędrniający bogaty w naturalne olejki: migdałowy, arganowy. Uelastycznisz ich skórę.

Algowy detoks plus diamentowy peeling

Zabieg doskonale oczyszcza suchą skórę o szarym kolorycie. Nawilża i pojędrnia ciało ze skłonnością do cellulitu. Tak działa połączenie soli bogatej w minerały z algami podczas kąpieli. Potem antycellulitowy peeling z dodatkiem diamentu ją rozgrzewa i uelastycznia. Oto przepisy na kuracje.

  • Kąpiel z dodatkiem soli i alg - Odkręć kran z ciepłą wodą i powoli wsypuj do niej sól (trzymając ją pod strumieniem wody). Na wannę wystarczą 2-3 garście. Zanurz się w kąpieli o temp. 37- 39°C na 10 minut. Nie przedłużaj czasu, bo możesz poczuć się osłabiona. Po kąpieli lekko osusz ciało ręcznikiem i odpocznij przez 15 min. Sól jodowo-bromowa wzbogacona morskim morszczynem, arniką i skrzypem polnym odżywia głębokie warstwy skóry, przeciwdziała jej wiotczeniu i cellulitowi.
  • Diamentowy peeling z zastosowaniem techniki uciskania - Ponownie nawilż skórę, by wymasować ją peelingiem antycellulitowym z mikrokryształami diamentu. Pocieraj ciało kolistymi ruchami, lekko dociskaj dłoń przy ruchach w dół i nieco mocniej, gdy kierujesz ją ku górze. Dzięki temu rozgrzewasz skórę i pobudzasz mikrokrążenie (to zaleta tego peelingu, zwana Turmalin Sauna), ujędrniasz skórę. Zmyj ciało pod prysznicem, osusz i wklep balsam. Zabieg warto robić co 10 dni.
    Zabiegi nawilżające na bazie bawełny

Wrażliwą, suchą skórę doskonale nawilżą kosmetyki z dodatkiem mleczka bawełnianego, które działa kojąco na podrażnienia. Nawilżanie i uspokajanie skóry zaczyna się pod prysznicem, potem kompres z mleczka bawełnianego natłuszcza skórę, zmniejsza jej nadmierne napięcie. Oto przepis na bawełniane kuracje.

  • Łagodne oczyszczenie - Wlej odrobinę żelu pod prysznic z mleczkiem bawełnianym w zagłębienie dłoni i myj nim ciało od dołu do góry, potem spłucz je letnim prysznicem. Jeśli wolisz kąpiel, dodaj do wody ok. 1/4 szklanki oliwki, by zapobiec odwodnieniu skóry. Osusz ciało miękkim ręcznikiem.
  • Bawełniany kompres - Rozprowadź na ciele (od dołu do góry) nawilżający balsam z mleczkiem bawełnianym. Obserwuj, jak skóra je wchłania. Jeśli szybko, warto sięgnąć po preparat o bardziej tłustej konsystencji, tzw. masło. Najpierw posmaruj preparatem przód ciała, przykryj się folią, a potem ciepłym ręcznikiem i odpocznij przez 10 minut. Potem nanieś kosmetyk na tył ciała (jeśli nie sięgasz do pleców, poproś o pomoc kogoś z domowników) i powtórz to samo. Mleczko bawełniane jest bogatym zródłem odmładzających flawonoidów, tanin i wzmacniających minerałów: fosforu, magnezu, wapnia. Bawełna ma też w składzie naturalne prebiotyki, które dbają o prawidłową florę bakteryjną naskórka i chronią go przed stanami zapalnymi. Zabieg warto zrobić codziennie.
  • Kojenie podrażnień - Jeśli skóra piecze, ukoi ją kompres bawełniano- lniany. Lekko podgrzej olej lniany, najlepiej tłoczony na zimno (kupisz w sklepie z produktami naturalnymi, ok. 20 zł). Wmasuj go w podrażnione miejsca kolistymi ruchami, owiń je folią i ręcznikiem. Odpocznij 15 min. Potem wklep bawełniany balsam.
    Ewa Połowniak
Świat kobiety
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas