Reklama

Reklama

​Roller - mały gadżet z wielką mocą

Wygląda przedziwnie, ale ma wielką moc: wygładza drobne zmarszczki, pomaga pozbyć się opuchlizny, działa jak dobry zabieg kosmetyczny. Na czym polega moc urządzenia, które jest urodowym hitem ostatnich miesięcy?

Ten dziwnie wyglądający przedmiot to roller, swojsko nazywany przez Polki "wałeczkiem". Urządzenie pochodzi w Chin. Większość dostępnych na rynku modeli wykonanych jest z jadeitu, czyli kamienia szlachetnego, któremu Azjaci przypisują szczególnie dobroczynną moc. 

W sprzedaży są też wersje z różowego kwarcu, malachitu i kilku innych kamieni, choć opinie na temat działania poszczególnych minerałów na twarz są różne. Roller ma dwie końcówki - większą do twarzy i mniejszą do okolic pod oczami.

Jak działa roller?

Po pierwsze, pozwala wykonać dokładny masaż twarzy, który zmniejsza opuchliznę, usuwa cienie i worki pod oczami, a także drobne zmarszczki, poprawia jędrność skóry i daje przyjemne poczucie odprężenia i relaksu.     

Reklama

Kiedy sięgać po roller? Najlepiej robić to wieczorem, po oczyszczeniu twarzy z makijażu i nałożeniu serum lub ulubionego olejku. Dobrze też skorzystać z tego urządzenia po zabiegach kosmetycznych, by zamknąć pory.

Jak wykonać masaż?

Masaż trzeba rozpocząć w centralnej części twarzy i kierować długie ruchy w stronę ucha. Na podbródku wykonujemy ruchu w dół, na czole - na boki i od góry do dołu. Masować należy kolejne partie twarzy: czoło, okolice pod oczami, policzki, nos, brodę i podbródek oraz szyję. 

Szczególnie mocno skoncentrujemy się na najbardziej problematycznych partiach twarzy.

Roller nie usuwa zmarszczek całkowicie. Co zrozumiałe, nie jest też w stanie zatrzymać naturalnego procesu starzenia skóry. Jednak stosowany regularnie daje zauważalny efekt: sprawia, że skóra jest bardziej jędrna, lepiej nawilżona, jaśniejsza i wygląda młodziej.

Dlaczego jadeit?

Inna nazwa jadeitu to żad. Ten rodzaj kamienia był niezwykle ceniony w tradycyjnej medycynie chińskiej, a dziś jadeit przeżywa prawdziwy renesans, jest nazywany "kamieniem młodości" i stanowi obowiązkowy gadżet każdej urodowej influencerki. Na czym polega jego moc?

Jadeit jest naturalnie zimny i właśnie ten chłód jest jego największą kosmetyczną zaletą. Dodatkowo, przed masażem roller można na kilkanaście minut umieścić w lodówce, choć nie jest to konieczne. Masaże zimnym wałkiem pozwalają zamknąć pory, zmniejszyć opuchliznę i cienie pod oczami. Pobudzają też krążenie krwi i limfy, co sprzyja usuwaniu opuchlizny.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje