Reklama

Reklama

Co kryje się pod skorą i na skórze

Na kondycję naszej skóry ma wpływ bardzo wiele czynników. Zła dieta, styl życia, nałogi, solarium czy nieodpowiednia pielęgnacja – to wszystko może sprawić, że zacznie starzeć się w zastraszającym tempie. Co jeszcze może jej grozić i jak tego uniknąć?

Istota oczyszczania

Mało kto zdaje sobie sprawę, że oczyszczanie powinno stanowić podstawę naszej codziennej pielęgnacji. Bez regularnego stosowania zabiegów złuszczających naskórek, nasza skóra szybko stanie się szara i matowa, a na twarzy pojawią się wypryski, zaskórniki.

Reklama

Zła kondycja skóry oznacza gorszą ochronę przed infekcjami, dlatego nieregularne oczyszczanie szybko narazi nas na rozwój różnych problemów dermatologicznych i infekcji. Odbija się to na naszym wyglądzie, przez co sprawiamy wrażenie starszych i zmęczonych. Aby oczyszczanie było skuteczne, powinno poprzedzać każdy inny zabieg kosmetyczny. By nasza skóra była wypoczęta, nie wystarczy tylko wieczorny demakijaż. Jak prawidłowo oczyszczać skórę?

Codzienna pielęgnacja

Jednym z najczęściej popełnianych błędów podczas oczyszczania skóry jest ograniczanie się do opłukania twarzy wodą z mydłem. Choć usunie to nadmiar sebum, ta metoda pozbawi skórę także dobroczynnych składników, tworzących tak zwany płaszcz lipidowy, przez co cera straci odpowiednie nawilżenie, stanie się sucha, a w dalszej perspektywie doprowadzi do nadmiernej produkcji sebum.

Równie często zdarza nam się zapominać o regularności i w najlepszym wypadku za oczyszczanie cery bierzemy się tylko wieczorem. To poważny błąd. Rano także powinnyśmy pamiętać o dokładnym przygotowaniu skóry twarzy, ponieważ nocą gromadzą się na niej sebum i inne zanieczyszczenia. To szczególnie istotne w przypadku kobiet, które borykają się z cerą tłustą bądź mieszaną. Nadmiar sebum przyczynia się do nadmiernego błyszczenia skóry twarzy i stanowi pożywkę dla bakterii odpowiedzialnych za powstawanie zmian trądzikowych.

Poranny zabieg nie musi być tak czasochłonny i dokładny jak wieczorny rytuał. Wystarczy, że przy pomocy mleczka lub płynu micelarnego oczyścimy skórę twarzy, a następnie przetrzemy ją wacikiem nasączonym tonikiem. To wyrówna pH skóry i poprawi wchłanianie składników odżywczych z innych stosowanych przez nas kosmetyków pielęgnacyjnych.

Bardzo istotne jest w tym wypadku dopasowanie odpowiedniej linii produktów do typu naszej skóry. Cera tłusta będzie wymagała zupełnie innej pielęgnacji, niż cera sucha. Jeśli borykamy się z wrażliwą skórą, powinnyśmy sięgnąć po kosmetyki, dzięki którym nie będziemy narażone na podrażnienia.

Trochę więcej wysiłku będą wymagały od nas wieczorne zabiegi. Po całym dniu, gdy nasza skóra narażona była na brud, kurz oraz wszelkie inne zanieczyszczenia, powinnyśmy zafundować jej domowe spa. Po demakijażu przychodzi pora na peeling. Oprócz złuszczenia martwego naskórka ma on na celu poprawę krążenia i zapewnienie dogłębnego oczyszczenia skóry. Do codziennej pielęgnacji okolic twarzy najlepiej sprawdzi się peeling enzymatyczny lub delikatny żel z peelingiem złuszczającym. Polecamy m.in. peeling enzymatyczny lub krzemionkowy micro-scrub z serii Ziaja Kozie Mleko.

Gdy mówimy o oczyszczaniu nie powinnyśmy jednak ograniczać się wyłącznie do twarzy, szyi i dekoltu. Cała skóra potrzebuje raz na kilka dni porządnego zabiegu złuszczającego naskórek. Jeśli nasza skóra jest bardzo wysuszona i wymaga dodatkowego natłuszczenia, powinnyśmy sięgnąć po olejowy peeling  z kruszonymi muszlami z serii Ziaja GdanSkin, który podczas złuszczania nie podrażni naszej skóry, a jednocześnie dobrze ją nawilży i natłuści.

Materiał powstał we współpracy z marką Ziaja


INTERIA/materiały prasowe

Reklama