Bestialsko pobita i wyrzucona na ulicę

Najpierw została mocno pobita przez właściciela, który znęcając się nad nią złamał jej łapkę, a następnie wyrzucona przez niego na ulicę, niczym zepsuta zabawka. Ta tragiczna historia dotknęła młodą suczkę Amber, nazwaną w ten sposób przez fundację, która się nią zaopiekowała.

Kontakt w sprawie adopcji - Fundacja Zwierzęta Podhala
tel. 698 921 128
Kontakt w sprawie adopcji - Fundacja Zwierzęta Podhala tel. 698 921 128 archiwum prywatne

- Pod koniec sierpnia późnym wieczorem zadzwonił do mnie telefon z informacją o potrąconym psie w centrum Zakopanego - wspomina Mariola Włodarczyk, prezes Fundacji Zwierzęta Podhala. - Po upływie kilku minut, po zapakowaniu najważniejszego sprzętu, ruszyłam z pomocą. Na miejscu zastałam grupę ludzi pochylającą się przy samochodzie. Pod samochodem, jak się później okazało, siedziała przestraszona, młodziutka suczka i wzrokiem błagała o pomoc. Wszyscy myśleli, że suczkę potrącił samochód - dodaje pani Mariola.

Kontakt w sprawie adopcji Amber - Fundacja Zwierzęta Podhala, tel. 698 921 128
Kontakt w sprawie adopcji Amber - Fundacja Zwierzęta Podhala, tel. 698 921 128archiwum prywatne

W chwili, gdy pies został wyciągnięty spod kół samochodu, oczom ratowniczki ukazała się zwisająca bezwładnie tylna łapka. Jednak zwierzę nie okazywało bólu. Najszybciej jak było to możliwe psiak trafił do lekarza weterynarii, gdzie wykonano mu zdjęcia RTG. Łapka rzeczywiście była złamana ale... nie w dniu znalezienia. Lekarz określił, że złamanie nastąpiło około siedmiu dni wcześniej, prawdopodobnie na skutek uderzenia albo pobicia przez człowieka.

Jeszcze tego samego dnia suczka przeszła zabieg operacyjny, a jej naprawiona łapka funkcjonuje bez zarzutu do dnia dzisiejszego. Obecnie Amber szuka domu. Osoby zainteresowane adopcją prosimy o kontakt pod numer: 698 921 128! Amber najlepiej będzie się czuła w domu w towarzystwie innego psa lub kota.

Siódma edycja akcji "Burek sam nie poprosi o pomoc"

W całej Polsce w schroniskach i przytuliskach niesłusznie odsiaduje swoje wyroki znacznie więcej tak pokrzywdzonych przez człowieka czworonogów, zarówno psów, jak i kotów. I między innymi takim zwierzakom, za pośrednictwem rozpoczynającej się właśnie po raz siódmy akcji "Burek sam nie poprosi o pomoc", możesz kolejny raz pomóc.

Po raz siódmy nasz portal wraz z Fundacją Psi Los organizuje tę akcję. W zeszłym roku dzięki waszej pomocy uzbieraliśmy ponad 100 tysięcy złotych i wspólnie zafundowaliśmy tym samym 65 200 porcji karmy. W sumie w ciągu tych sześciu poprzednich edycji napełniliśmy ponad 150 tysięcy psich i kocich misek! Poza tym wszystkim zwierzakom, które opisywaliśmy podczas akcji udało się znaleźć kochające domy.

Możemy pobić nasz rekord - serdecznie zachęcamy do wsparcia akcji i przekazania na jej rzecz funduszy, które - jak co roku - przeznaczymy w całości na zakup karmy dla aż 38 schronisk i przytulisk na terenie całego naszego kraju.

Patronem akcji jest portal "Ratujemy zwierzaki"

Co należy zrobić?

Jeśli chcesz wesprzeć bezdomne zwierzaki bytujące w wymienionych poniżej schroniskach, przytuliskach i fundacjach, przekaż symboliczną złotówkę i pomóż im przetrwać zimę. Dzięki tobie przysłowiowy Burek otrzyma michę pełną karmy!

Akcja "Burek sam nie poprosi o pomoc" 2019archiwum prywatne

Psi Los Fundacja im. Joanny Krupińskiej

Nr rachunku bankowego: 56 1750 0012 0000 0000 4083 7744

W tytule przelewu określ nazwę miejsca, które chcesz wesprzeć!

Przelewu możesz także dokonać za pośrednictwem szybkich przelewów bankowych klikając TUTAJ

Więcej informacji znajdziesz na stronie:

Możesz też kupić wirtualną porcję karmy!

Wyślij SMS o treści BUREK pod numer 75480 i kup wirtualną porcję karmy dla zwierząt biorących udział w naszej akcji! W odpowiedzi otrzymasz link do pobrania oryginalnej, pamiątkowej grafiki. Koszt wysłania jednej wiadomości wynosi 5 zł (netto), czyli 6,15 zł (brutto).

Współorganizatorem akcji jest INTERIA, patronem portal RatujemyZwierzaki. Sponsorami akcji są: Chicopee - firma oferująca szeroki asortyment karm dla psów oraz firma Dolina Noteci - producent karmy dla zwierząt. Patronem medialnym akcji jest Radio Kraków.

Lista miejsc biorących udział w akcji

archiwum prywatne
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}