Reklama

Reklama

Razem dla zwierząt

Piękny i wzruszający apel Renaty Przemyk

- Nie czekajmy, aż zwierzęta przemówią do nas ludzkim głosem w wigilijną noc. To my wykonajmy ludzki gest i napełnijmy ich miski. Dla nas jest to symboliczna złotówka, dla nich oznacza to życie – przekonuje Renata Przemyk, która i w tym roku wspiera nasza zbiórkę "Burek sam nie poprosi o pomoc".

Weź udział w trzeciej edycji ogólnopolskiej zbiórki karmy na rzecz bezdomnych i potrzebujących zwierząt. Wszystkie zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup karmy. Akcję organizuje portal Interia oraz Fundacja Psi Los, a wspiera - Renata Przemyk. Posłuchaj Jej pięknego i wzruszającego apelu:

Jak możesz pomóc?

Jeśli chcesz wesprzeć bezdomne zwierzaki bytujące w wybranych przez nas schroniskach i przytuliskach przekaż symboliczną złotówkę i pomóż im przetrwać zimę.

W tytule wpłaty określ wybrane schronisko czy przytulisko, które chcesz wesprzeć!

Dzięki Tobie przysłowiowy Burek otrzyma pełną miskę karmy!

Psi Los Fundacja im. Joanny Krupińskiej
30-071 Kraków, ul. Rolnicza 4/23

Nr rachunku bankowego: 14 2490 0005 0000 4500 5927 8863
Przelewu możesz dokonać także tutaj, jak również tu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie:
www.burek.psilos.org

Reklama

Akcja trwa od 20 listopada do 31 grudnia 2015 roku. 

W ramach akcji przygotowaliśmy tez super konkurs dla miłośników zwierząt. Tutaj sprawdź szczegóły!

Magdalena Tyrała

Opis schronisk, na które przeznaczone zostaną środki ze zbiórki:

Schronisko w Augustowie
W "Sonieczkowie" przebywa obecnie 170 psów z terenu siedmiu gmin. Dzięki pomocy fundacji, stowarzyszeń i Wolontariuszy psiaki znajdują nowych opiekunów na terenie całego kraju. Schronisko zapewnia im transport. Bytujące tam czworonogi potrzebują Waszej pomocy aby należycie spędzić czas póki nie znajdą swoich ludzi.

Schronisko w Białogardzie
Schronisko "Animals" w Białogardzie istnieje od 2003 roku. Znajduje się tam miejsce dla 250 zwierzaków. Każdego roku ze schroniska adoptowanych jest prawie 400 psów. Od kiedy w schronisku pojawili się Wolontariusze obiekt wiele zyskał. Pozbawiony dotacji obiekt, który działa w Białogardzie od ponad 10 lat, ma dziś spore kłopoty.

Schronisko w Bytomiu
Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Bytomiu przy ul. Łaszczyka 18 działa już od 2002 roku. Przez ten okres schronisko poddane było wielu modernizacjom, aby polepszyć warunki bytowe prowadzono wiele zmian, zakupiono odpowiedni sprzęt. Wszystkie psy wydawane ze Schroniska posiadają wymagane szczepienia.

Schronisko w Hajnówce
Schronisko istnieje od 2007 roku, prowadzone jest przez Hajnowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt "Ciapek". W schronisku przebywa zazwyczaj około 150 psów. Wszystkie z nich są zaszczepione, zaczipowane, wysterylizowane (wykastrowane). Na terenie schroniska funkcjonuje gabinet weterynaryjny oraz Wolontariat.

Przytulisko w Harbutowicach
Przytulisko powstało jesienią 1999 roku. Utrzymywane jest wyłącznie z datków oraz ze skromnych prywatnych środków, dlatego też brakuje pieniędzy na opłaty: za energię elektryczną, opał, a przede wszystkim na wyżywienie i leczenie zwierząt. W chwili obecnej przebywa tam prawie siedemdziesiąt psów.

Schronisko w Kłomnicach
Pośród łąk i lasów leży miejsce zapomniane. Z daleka dobiega hałas i jazgot. Smutne psie oczy, wypatrujące jakichkolwiek oznak człowieczeństwa, pogłaskania, miłego słowa lub po prostu widoku człowieka. Niemal 400 par psich oczu, za każdymi kryjąca się smutna historia. Jedyne co mają to kawałek boksu i swój własny brudny garnek...

Przytulisko w Łętkowicach
To zwykłe gospodarstwo kupione aby ratować konie: stare, schorowane, zniszczone pracą ponad siły. W 2012 roku gospodarstwo stało się domem także dla bezdomnych psów. Czasem trafiają tam także koty, najczęściej podrzucone pod bramę niechciane kocięta w pudełku albo worku po ziemniakach.

Schronisko w Obornikach Wielkopolskich
"Azorek" to wyjątkowe miejsce, w którym zwierzęta otoczone są troskliwą opieką pracowników, Wolontariuszy oraz lekarzy weterynarii. To miejsce, w którym walczy się o każde życie, o jego jakość, o uśmiech na zwierzęcych pyszczkach. Dzięki akcjom adopcyjnym każdego roku około trzysta zwierząt znajduje nowych, kochających opiekunów.

Schronisko w Rudzie Śląskiej
Prowadzone przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami "FAUNA" schronisko im. św. Franciszka z Asyżu w Rudzie Śląskiej powstało w 1994 roku. W chwili obecnej zamieszkuje tam ponad 400 zwierząt. Schronisko utrzymuje się głównie dzięki pomocy darczyńców, jest miejscem, w którym pomoc otrzyma każdy zwierzak.

Schronisko w Sosnowcu
Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu mieści się w dzielnicy Milowice, przy ul. Baczyńskiego 11A. Od 1 stycznia 2012 roku każde zwierze schroniskowe podlega obowiązkowej kastracji lub sterylizacji. Wszystkie zwierzęta opuszczające schronisko są zaszczepione oraz trwale oznakowane elektronicznie (zaczipowane).

Schronisko w Tychach
Miejskie Schronisko dla Zwierząt w Tychach rozpoczęło swą działalność 1 lipca 2001 roku. Rocznie do schroniska przyjmowanych jest ponad 600 zwierząt, a stale przebywa w nim około 110 psów i 30 kotów. W schronisku zatrudnionych jest ośmiu pracowników. To dzięki ich ciężkiej pracy zwierzaki maja szansę odbudować zaufanie do człowieka.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: akcja Burek sam nie poprosi o pomoc | Renata Przemyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje