Te psy przeżyły prawdziwe piekło

Był bity i głodzony, przetrzymywany w okropnych warunkach. To zaprezentowana w bardzo dużym skrócie historia 5-letniego Burka, którego ktoś ostatecznie przywiązał do drzewa przy temperaturze poniżej -17 st. Celsjusza, skazując go tym samym na okrutną śmierć. Na odchodne jeszcze uderzył psa w głowę, o czym świadczyła przekrwiona gałka oczna. Psiak cudem przetrwał.

Wyrzucili ją z pędzącego samochodu. Jeszcze kilka km goniła auto.
Wyrzucili ją z pędzącego samochodu. Jeszcze kilka km goniła auto.123RF/PICSEL

Pysia stała w wodzie i nie mogła się ruszyć z miejsca. Starszą suczkę przywiązaną do worka z kamieniami nad rzeką uratowali policjanci i strażacy. Piesek był bardzo osłabiony, wcześniej był bity.

"Miał otwarte rany czaszki. Krwawił z okolic oczu. Pod pękniętą w kilku miejscach kością czaszki odkryto dużego krwiaka" - tak gazety opisywały wyrzuconego przez okno z drugiego piętra Franka. Jego pan, będący pod wpływem alkoholu, zwyczajnie się zdenerwował i postanowił sobie ulżyć rzucając nim. Pies przeżył.

7-letnia Bella została wyrzucona na drogę z jadącego samochodu. Zwierzę jeszcze jakiś czas goniło auto, jednak... bezskutecznie.

W Polsce jest ok. 70 tys. bezdomnych psów i 16 tys. bezdomnych kotów. Wiele z nich jest bardzo doświadczonych przez los, a okrutne życie  zafundował im nie kto inny, jak człowiek.

Około 70 proc. psów i kotów trafiających do schronisk w Polsce nie znajduje nowego domu i już do końca swojego życia przebywa za kratami azylu. Są pokrzywdzone, przemarznięte, często też głodne.

Jeśli możesz, przygarnij psa czy kota, jeśli nie możesz, bo masz jakiś ważny powód, to nie rób tego. Faktycznie, tak będzie bardziej odpowiedzialnie. Od adoptowanych na chwilę zwierząt schroniska się przepełniają. Jeśli jednak zależy ci na tym, by poprawić ich życie, to przyłącz się do akcji "Burek sam nie poprosi o pomoc", którą Fundacja Psi Los i portal Interia organizuje już piąty rok z rzędu.

"Burek sam nie poprosi o pomoc" to ogólnopolska akcja, której celem jest zbiórka środków, za które zakupiona zostanie karma dla bezdomnych i potrzebujących psów i kotów. Zima jest szczególnie trudnym okresem dla schroniskowych czworonogów. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że zapotrzebowanie na karmę jest o wiele większe niż w sezonie letnim. Właśnie dlatego wytypowaliśmy 18 najuboższych schronisk w Polsce. Akcja trwa do końca grudnia. Pomóż!

Jak możesz pomóc?

Jeśli chcesz wesprzeć bezdomne zwierzaki bytujące w wymienionych poniżej schroniskach, przytuliskach i fundacjach, przekaż symboliczną złotówkę i pomóż im przetrwać zimę. Dzięki tobie przysłowiowy Burek otrzyma michę pełną karmy!

Psi Los Fundacja im. Joanny Krupińskiej
30-071 Kraków, ul. Rolnicza 4/23

Nr rachunku bankowego: 14 2490 0005 0000 4500 5927 8863

W tytule przelewu określ nazwę schroniska, które chcesz wesprzeć!

Przelewu możesz dokonać także tutaj, jak również tu.

Akcję wesprzeć można także wysyłając SMSa pod numer 72365 o treści S7893. Koszt SMS-a to 2,46 PLN z VAT

Więcej informacji znajdziecie na stronie:
www.burek.psilos.org

Lista schronisk na które można przekazać pieniądze:

Azyl psiaków szukających domu w Augustowie;
Fundacja "Jedno Serce Nie Da Rady" w Białymstoku;
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bytomiu;
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie;
Fundacja dla Zwierząt "Duch Leona" w Dobrej Woli;
Przytulisko dla Psów i Kotów w Harbutowicach;
Schronisko dla Zwierząt "AS" w Kłomnicach;
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krzesimowie;
Hospicjum dla starych, schorowanych psów "Staruszkowo" w Krzewiu Małym;
Przytulisko dla Bezdomnych Zwierząt w Łętkowicach;
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Mielcu;
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Azorek" w Obornikach Wielkopolskich;
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psi Raj" w Pasłęku;
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Posadówku;
Społeczne Schronisko dla Zwierząt w Rudzie Śląskiej;
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu;
Schronisko dla Zwierząt Medor w Zgierzu;
Miejskie Schronisko dla Zwierząt w Tychach.

Z przyjemnością informujemy, że do naszej akcji dołączyła marka SMACZAKI. W ofercie SMACZAKÓW znajdziecie przysmaki dla psów wykonane ze starannie wyselekcjonowanych, wyłącznie świeżych i naturalnych składników mięsnych i rybnych. SMACZAKI są zdrowe, pożywne, lekkostrawne i są odpowiednie dla wszystkich psów bez względu na ich wielkość, wiek czy też upodobania smakowe.

SMACZAKI o wartości 8000 zł trafią do jednego z osiemnastu schronisk, przytulisk oraz fundacji biorących udział w naszej zbiórce. To. które z osiemnastu miejsc otrzyma SMACZAKI, zależy wyłącznie od Was. Zwycięzcę wyłonimy na drodze głosowania w specjalnie utworzonej ankiecie. Głosowanie rozpocznie się 1 grudnia i będzie trwać do 31 grudnia 2017 roku. Nie zapomnij odwiedzić strony i oddać głosu!

Z wielką radością informujemy również, że do naszej ogólnopolskiej zbiórki dla schronisk i przytulisk "Burek sam nie poprosi o pomoc" po raz kolejny dołączyła firma Tropical Tadeusz Ogrodnik - producent Karm Premium i Super Premium dla psów, przekazując na rzecz jednego z osiemnastu wytypowanych schronisk, przytulisk i fundacji 300 kilogramów wysokiej jakości karmy TropiDog. Do którego z miejsc trafi podarowana karma? O tym zdecydujecie Państwo sami oddając swój głos w specjalnie utworzonej ankiecie. Głosowanie rozpocznie się 1 stycznia i będzie trwać do 15 stycznia 2018 roku. Nie zapomnij odwiedzić strony i oddać głosu!

Magdalena Tyrała

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}