Zabierz PIESia do Międzylesia po raz trzeci!

Dobra wiadomość dla biegaczy i ich czteronożnych przyjaciół podzielających tę pasję – 17 września odbędzie się trzecia edycja biegu Zabierz PIESia do Międzylesia. Wydarzenie to ma ciągle rosnące grono uczestników i wygląda na to, że na stałe wpisało się w biegowy kalendarz Warszawy.

Bieg Zabierz PIESia do Międzylesia
Bieg Zabierz PIESia do Międzylesiamateriały prasowe

Pierwsza edycja biegu zorganizowana została w 2015 roku przez dwie przyjaciółki, biegaczki i miłośniczki zwierząt - zootechnika, Jagnę Wypych i lekarza weterynarii, Katarzynę Koprowską-Pyzel. Już wtedy ilość uczestników przerosła oczekiwania i widać było, że brakowało w Warszawie podobnych inicjatyw.

- Za pierwszym razem na starcie stawiło się ponad 160 biegaczy i 90 psów. Rok później uczestników było już 270, w tym roku liczymy nawet na 350-400 osób. Nie wszyscy muszą biec z psami, ale oczywiście takich uczestników jest najwięcej. Bardzo cieszy nas ta tendencja wzrostowa, dzięki temu mamy coraz większe możliwości rozwoju naszej inicjatywy, a przede wszystkim udaje się pomóc coraz większej ilości zwierząt. Całkowity dochód z organizacji biegu przeznaczamy na wybrane fundacje zwierzęce, a do tego na miejscu organizujemy zbiórkę pieniędzy. W tym roku zaprosiliśmy też psy z warszawskiego schroniska na Paluchu wraz z ich opiekunami, którzy pokażą, jak świetnymi kompanami są takie zwierzaki - wyjaśnia Jagna Wypych.

Bieganie z psami jako sport staje się coraz bardziej popularne. Nie wymaga to skomplikowanego przygotowania - wystarczy odpowiednia uprząż dla psa, kondycja, chęci oraz przestrzeganie kilku podstawowych zasad - natomiast satysfakcja z takiego wspólnego treningu może być ogromna. Do tego psi przyjaciel może być świetnym motywatorem do ruszenia w trasę.

- Bieganie z psim towarzyszem daje nie tylko podwójną radość, jest też w naturalny sposób łatwiejsze. Pies po pierwsze motywuje, a po drugie nadaje szybsze tempo wydłużając krok biegnącego człowieka. Wystarczy zakupić odpowiednią uprząż, aby nasz przyjaciel nie nabawił się żadnej kontuzji oraz przestrzegać naprawdę bardzo prostych reguł wynikających ze zdrowego rozsądku, jak nie bieganie w upały, unikanie biegania po twardych nawierzchniach czy dobieranie dystansów do możliwości takiego duetu. To wystarczy, żeby w udany sposób spędzić wspólnie czas na świeżym powietrzu - mówi Aleksandra Radzik, współorganizatorka biegu.

Trzecia edycja biegu Zabierz PIESia do Międzylesia odbędzie się 17 września, a baza wydarzenia znajdzie się przy ul. Pożaryskiego 2 w warszawskim Międzylesiu. Uczestnicy mają do wyboru bieg na 10 lub 5 km oraz start solo lub z psem. Istnieje również możliwość wzięcia udziału w spacerze na dystansie 5 km, a dla najmłodszych w tym roku przewidziano specjalną grę terenową. Pozyskane środki finansowe zostaną przekazane na rzecz dwóch organizacji - AST Fundacji na rzecz zwierząt niechcianych oraz Fundacji dla zwierząt Argos.

Więcej na stronach:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}