Problem: Miłość czy kariera?

Od jakiegoś czasu borykam się z problemem, który ma istotne znaczenie na moją przyszłość.

article cover
INTERIA.PL

Kiedy już zaczęłam godzić się z brutalną rzeczywistością, zaproponowano mi pracę w Szwecji na rewelacyjnych warunkach z roczną umową. Propozycja nie spodobała się mojemu chłopakowi, który nie zamierza wyjeżdżać ze mną za granicę, ponieważ ma tu pracę, która mu odpowiada. Wyjazdy za granicę traktuje w kategorii wakacji.

Oboje jesteśmy przeciwni związkom na odległość. Byłam już dwukrotnie w takiej sytuacji i za każdym razem związek się kończył. Jestem z Arkiem od 2,5 roku, bardzo go kocham i mamy wspólne plany na przyszłość. Serce podpowiada mi, żebym została, ponieważ wyjazd będzie oznaczał koniec. Rozum mówi: jedź.

Zdania na ten temat wśród moich znajomych i rodziny są podzielone, z niewielką przewagą tych, które są za moim wyjazdem do Szwecji. Dlatego właśnie zdecydowałam się napisać do was. Może był ktoś w podobnej sytuacji i udzieli mi paru rad. Za wszystkie bardzo dziękuję.

Czasami nawet najlepsza "książkowa" rada nie zastąpi tej, która wynika z naszych doświadczeń. Do naszej redakcji przychodzi wiele takich listów, na które jednej osobie trudno jest mądrze odpowiedzieć, ale liczymy na was.

Redakcja

Jeśli potrzebujesz rady naszych czytelniczek - napisz do nas!

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas