Reklama

Reklama

Piękne włosy bez wysiłku: na czym polega metoda OMO?

OMO to gorący temat, który rozgrzewa fora dotyczące zdrowia włosów, a także strony blogerek i youtuberek zajmujących się pielęgnacją i fryzjerstwem. Nie kojarzysz? Nic nie szkodzi! Ten artykuł wprowadzi cię w świat świadomej pielęgnacji włosów i wyjaśni, czym jest OMO.

Artykuł z ekspozycją partnera

Co oznacza OMO?

OMO to nic innego, jak skrót od "odżywianie - mycie - odżywianie". Tak, tylko tyle i aż tyle. Jeśli zostanie zastosowana poprawnie, z użyciem dobrze dobranych produktów, włosy będą odżywione, nawilżone i bez rozdwojonych końcówek.

O tym, że świadome dbanie o włosy zyskuje popularność, może świadczyć fakt, że powstają linie kosmetyków przeznaczonych specjalnie do tej metody. Odżywki i szampony OnlyBio tworzą zestawy, które umożliwiają kompleksową pielęgnację OMO.

OMO krok po kroku

Aby OMO zadziałało należy zadbać o właściwą kolejność używania kosmetyków. W pierwszej fazie nakładamy odżywkę. Należy pamiętać, aby rozprowadzić ją jedynie na pasmach, unikając wcierania jej w skórę głowy i nasadę włosów.

Reklama

Następnie zwilżamy włosy i myjemy je szamponem. Na tym etapie skupiamy się na masowaniu skóry głowy. W żadnym wypadku nie pocieramy silnie pasm włosów, a jedynie kierujemy na nie wytworzoną pianę, która zmyje z nich nadmiar sebum i inne zanieczyszczenia. Tak zastosowany szampon nie przesuszy włosów, które chronione są filmem z nałożonej uprzednio odżywki. Najlepiej użyć szamponu, który nie podrażni skóry głowy: bez SLS i SLES.

Teraz czas na ostatni krok: po dokładnym spłukaniu szamponu delikatnie osuszamy włosy ręcznikiem - nie pocierając ich, a jedynie pozwalając by nadmiar wody wsiąkał w tkaninę ręcznika - i ponownie nakładamy odżywkę. Tu najlepiej jest użyć takiej, która zamknie łuski włosów, co zapewni efekt gładkości i blasku.

Jak dobrać produkty do świadomej pielęgnacji włosów?

Każdy z nas ma inne włosy - jak więc dobrać właściwe kosmetyki do naszych potrzeb? Czasem kierowanie się wskazówkami z etykiet nie wystarcza. Nie każde zniszczone włosy dobrze zareagują na kosmetyki z linii "hair repair", a przesuszone na produkty do nawilżania.

Jeśli takie niepowodzenia zniechęcają nas do dalszych poszukiwań i eksperymentów, możemy skorzystać z aplikacji do planowania pielęgnacji. Dzięki niej mamy szansę świadomie stosować metodę OMO i w pełni wykorzystać jej potencjał. OnlyBio Stories przyda się osobom, które chciałyby zadbać o włosy. Plan pielęgnacyjny oraz produkty będą dobrane do konkretnych potrzeb włosów oraz skóry głowy.  

Czy OMO jest dla wszystkich?

Metodę OMO zastosować może właściwie każdy, kto chciałby poprawić kondycję swoich włosów, jednak najbardziej skorzystają na niej osoby o włosach suchych i zniszczonych. Także ci z nas, którzy często farbują włosy, będą mogli cieszyć się ich intensywną barwą przez dłuższy czas. Nałożona przed myciem odżywka nie pozwoli na wniknięcie detergentu z szamponu w strukturę włosa i wymycie pigmentu użytego do koloryzacji.

Uważać natomiast powinny posiadaczki i posiadacze włosów cienkich i delikatnych - tu kluczowe będzie dobranie takich produktów, które nie obciążą zbytnio włosów i nie spowodują ich oklapnięcia.

Długowłosi rozszerzyć mogą procedurę stosując OOMO, czyli dodać olejowanie jako pierwszy krok pielęgnacji włosów. Również osoby, które lubią stosować produkty do stylizacji, nie powinny mieć obaw przed wypróbowaniem OMO - właściwie przeprowadzona pielęgnacja nie obciąży włosów, przeciwnie - dobrze przygotuje je do modelowania za pomocą lokówki czy prostownicy.

Artykuł z ekspozycją partnera

 materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy