Reklama

Reklama

Nie przesadzaj z dietą

Utrata zbędnych kilogramów, to nie tylko kwestia mody. Nadwaga bywa przyczyną poważnych chorób. Często jednak o wiele poważniejsze konsekwencje ma bezkrytyczne odchudzenie się, niż nadmiar tkanki tłuszczowej.

Głodówki oraz zażywanie w nadmiarze niektórych środków odchudzających może zakończyć się tragicznie. Nawet śmiercią...

Reklama

Jeszcze nadwaga, czy już otyłość

Otyłość i nadwag to nie to samo. Gdy o kilka kilogramów przekroczymy masę ciała odpowiednią do naszego wzrostu i budowy ciała, wtedy mamy nadwagę. Otyłość to poważna choroba spowodowana nadmiarem tkanki tłuszczowej. Jeszcze kilka lat temu Polki mogły się pochwalić nienaganną figurą. Niestety, zdaje się, że zapatrzyłyśmy się na amerykańskie kobiety wyzwolone i zaczynamy mieć problemy z tuszą. I co? Sięgamy po cudowne środki, które mają w ciągu nocy, jak za pomocą czarodziejskiej różdżki, poradzić sobie z tym tłustym problemem. Niestety, cudów nie ma, a takie gwałtowne kuracje źle wpływają na zdrowie.

Cudowne parafarmaceutyki

Gwiazdy kuszą z ekranu, pokazując swoje zdjęcia "przed" i "po", po to tylko, aby zachęcić zdesperowane panie do zakupu magicznej mikstury. I tak, nadążając za potrzebą chcących wyglądać szczupło pań, w sklepach pojawiają się odchudzające owocowe pastylki, pyszne koktajle oraz zioła. Nie zawsze reklama czy ogłoszenie mówi, że specyfiki te mają działanie przeczyszczające. Oczyszczając organizm, przy okazji powodują wydalanie makro- i mikroelementów, zaburzają gospodarkę wodno - elektrolitową. Niektóre z nich są tak "agresywne", że mogą nawet spowodować poronienie u odchudzających się kobiet ciężarnych. Inne specyfiki mają za zadanie oszukanie naszego głodu. Reklamy głoszą, że po wypiciu pysznego koktajlu, nie będzie się nam chciało jeść. I owszem, ale tylko dlatego, ze będziemy mieć... nudności. Bo specjalne składniki preparatu działają w ten sposób na ośrodek głodu położony w mózgu.

Dowiedz się więcej na temat: otyłość | diety | skutki | nadwaga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje